Igrzyska Europejskie 2023. Gwiazda skoków nie wystąpi w Zakopanem

i

Autor: Cyfra Sport Halvor Egner Granerud

Sport

Igrzyska Europejskie 2023. Gwiazda skoków nie wystąpi w Zakopanem

2023-06-09 11:33

Halvor Egner Granerud, zwycięzca ostatniej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich nie weźmie udziału w nadchodzących Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie. Norweg zrezygnował ze startu z powodu urazu, jakiego doznał podczas upadku na treningu na skoczni w Lillehammer.

Igrzyska Europejskie 2023. Halvor Egner Granerud nie wystąpi w Zakopanem

Zwycięzca ostatniej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich Norweg Halvor Egner Granerud zrezygnował z udziału w zbliżających się Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie z powodu upadku, do którego doszło podczas próbnego skoku. Zwycięzca klasyfikacji generalnej po powrocie z wakacji na Mauritiusie rozpoczął treningi na skoczni w Lillehammer, ale już w pierwszej próbie stracił równowagę w powietrzu i upadł na zeskok. Norweg trafił do szpitala.

Na szczęście okazało się, że nie mam żadnego złamania. Czuję się jednak jak dobrze wytłuczony kotlet i przez jakiś czas będę chodził o kulach, lecz takie jest życie skoczka narciarskiego - przyznał Granerud na antenie telewizji NRK.

Dodał, że ten pierwszy nieudany skok dał mu ważny sygnał, że musi popracować intensywnie nad techniką przez cale lato.

Nie mam żadnej gwarancji, że moje skoki, które w ubiegłym sezonie były najlepsze na świecie, będą takie same w nadchodzącym, czego doświadczyłem właśnie w Lillehammer – zaznaczył norweski skoczek.

W czwartek kierownik reprezentacji Norwegii Clas Brede Brathen podał skład kadry na Igrzyska Europejskie. Na liście znaleźli się: Marius Lindvik, Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande i Bendik Jakobsen Heggli oraz kobiety: Anna Odine Stroem, Thea Minyan Bjoerseth, Eirin Maria Kvandal i Kjersti Graesli.

Halvor czuje się potłuczony i obolały, chodzi o kulach i nie może normalnie trenować. Z tego powodu zrezygnował z wyjazdu do Krakowa. Na szczęście podczas upadku nie odniósł poważniejszej kontuzji, więc chce odpocząć przede wszystkim psychicznie - wyjaśnił Brathen.

Konkursy skoków narciarskich w ramach Igrzysk Europejskich 2023 odbędą się od 27 czerwca do 1 lipca w Zakopanem.

Inwestycje infrastrukturalne w Krakowie na Igrzyska Europejskie. Na co wydano 350 mln złotych?

Hurgada: rekin zjadł rosyjskiego turystę. Jest oficjalne potwierdzenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE