Cracovia Hokej

Autor: PAP/Zbigniew Meissner

Hokeiści Cracovii zaatakowani przez kibiców. „Pasy” wnoszą oficjalny protest

2023-11-28 12:05

Comarch Cracovia wniosła oficjalny protest do Komisarza Tauron Hokej Ligi ws. zdarzenia, do którego doszło na ostatnim meczu „Pasów” w Katowicach. Podczas spotkania kibice gospodarzy wykazali się agresją wobec hokeistów z Krakowa, a jeden z szalikowców „Gieksy” uderzył członka sztabu szkoleniowego „Pasów”.

Tauron Hokej Liga. Cracovia składa oficjalny protest

Comarch Cracovia w oficjalnym oświadczeniu poinformowała o wniesieniu oficjalnego protestu do ligowego komisarza Tauron Hokej Ligi w związku z wydarzeniami, do których doszło w niedzielę, 26 listopada w Katowicach. Hokeiści „Pasów” rozgrywali wówczas mecz z miejscowym GKS-em. Pod koniec pierwszej tercji, kiedy gospodarze prowadzili 4:0 pod boksem zawodników z Krakowa pojawili się agresywni kibice „Gieksy”, którzy najpierw słownie skonfrontowali się z przyjezdnymi.

W pewnym momencie jeden z agresywnych szalikowców uderzył jednego z członków ekipy „Pasów”, a na trybuny wezwana została ochrona.

W związku z atakiem agresywnych kibiców na boks drużyny Comarch Cracovii, w trakcie wyjazdowego meczu 22. kolejki Tauron Hokej Ligi w Katowicach, Klub zdecydował się na wniesienie oficjalnego protestu do Komisarz Ligi. MKS Cracovia SSA apeluje jednocześnie o zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa drużyn i osób funkcyjnych podczas meczów najwyższej klasy rozgrywkowej hokeja na lodzie w Polsce – czytamy w oficjalnym komunikacie Comarch Cracovii.

Sędziowie zdecydowali wówczas o przerwaniu spotkania, a hokeiści z Krakowa zrezygnowali z dalszej gry, jednak po długiej przerwie zdecydowano o kontynuowaniu spotkania.

Trochę obawialiśmy się o swoje bezpieczeństwo, bo nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć. Zdecydowaliśmy jednak dograć to spotkanie i na szczęście później już wszystko było w porządku – mówił po meczu defensor „Pasów” Daniel Krenželok.

Ostatecznie wznowiony mecz zakończył się zwycięstwem katowiczan 7:2.