Cracovia - Unia Oświęcim (12-03-2023)

Autor: B.Bed

Gol w dogrywce! Cracovia nadal w grze o półfinał

2024-03-12 23:38

2:1 - takim wynikiem zakończyła się szósta potyczka Pasów z Unią Oświęcim. Stawką tego meczu było przedłużenie życia Cracovii w playoffach. Gola na wagę zapewnienia siódmego pojedynku w serii zdobył Sebastian Brynkus.

Już od pierwszej syreny nie brakowało walki i okazji dla obu zespołów. Wynik otworzyli w drugiej tercji hokeiści Cracovii. Po składnej akcji do odkrytej przez Linusa Lundina bramki Oświęcimian krążek skierował Adam Raška.

Na początku trzeciej części gry do sytuacji „sam na sam” doprowadził Alexander Younan po utracie gumy. Pasy uratowała interwencja Matthew Robsona, który poradził sobie w pojedynku.

Wreszcie w ostatnich minutach trzeciej tercji kibice doczekali się bramki, tym razem dla drużyny gości. Gola w 55. minucie zdobył zawodnik Unii Oświęcim Ville Heikkinen.

Ostatecznie to Krakowianie schodzili z własnej tafli zwycięzcy. Bramkę na wagę pozostania w rozgrywkach strzelił Sebastian Brynkus.

Ostatnia siódma potyczka odbędzie się w czwartek w Oświęcimiu.