Smartfon telefon

i

Autor: Freepik

Ciekawostki

To pierwsza taka aplikacja w Polsce. Powiadomi cię o zakażonych produktach

2024-04-05 13:52

Pierwsza w Polsce aplikacja powiadomi użytkowników o produktach spożywczych wycofanych ze sklepów, np. z powodu wykrycia salmonelli – donosi Filip Mielczarek z portalu „GeekWeek Interia”. Program można już pobierać na smartfony. Jak działa nowa aplikacja?

FoodAlert: Wycofane produkty. Nowa aplikacja powiadomi cię o zagrożeniach

W Polsce powstała pierwsza aplikacja, która powiadomi swoich użytkowników o produktach wycofanych ze sklepów, np. z powodu wykrycia wirusów czy bakterii – informuje Filip Mielczarek na łamach portalu „GeekWeek Interia”. Niejednokrotnie zdarza się, że słyszymy o żywności, która została wycofana ze sprzedaży z uwagi na konkretne zagrożenie. Jak czytamy, do dyspozycji użytkowników oddano aplikację foodAlert: Wycofane produkty, która szybko powiadomi nas o potencjalnym zagrożeniu.

Użytkownik włączający wspomnianą aplikację może przejrzeć produkty spożywcze wycofane ze sprzedaży, poznając powód ich wycofania, np. ze względu na wykrycie wirusa wywołującego zapalenie wątroby typu A czy zanieczyszczenie pałeczką salmonelli.

Jak czytamy na „GeekWeek Interia”, działanie aplikacji nie jest skomplikowane. Kiedy Główny Inspektor Sanitarny zdecyduje o wycofaniu konkretnego produktu, wówczas osoby, które korzystają z aplikacji otrzymują stosowne powiadomienie.

Inną ważną funkcją nowej aplikacji są informacje na temat produktów wycofanych ze sprzedaży w przeszłości. Oprogramowanie mogą pobrać użytkownicy smartfonów z systemami Android oraz iOS.

Deszczowe Święto Rękawki w Krakowie. Wojowie zagościli pod kopcem Krakusa