Lada moment Muzeum Inżynierii Miejskiej udostępni OGROMNĄ nową przestrzeń wystawową

i

Autor: Archiwum Radia ESKA

Ferie zimowe 2023 w Krakowie. Muzeum Inżynierii i Techniki zaprasza na warsztaty. Zajęcia rozpoczynają się już w styczniu!

2023-01-09 13:34

Ferie zimowe w Małopolsce 2023 rozpoczynają się 30 stycznia i potrwają aż do 26 lutego. Przez te dwa tygodnie dzieci i młodzież ma wolne od szkoły. Kraków oferuje w tym czasie mnóstwo atrakcji. Muzeum Inżynierii i Techniki już w styczniu zaprasza na wyjątkowe zajęcia!

Ferie zimowe w Krakowie. Jakie będą atrakcje w Muzeum Inżynierii i Techniki?

W każdą sobotę, od 14 stycznia w Muzeum Inżynierii i Techniki będą odbywały się zajęcia w tematyce architektury i budownictwa. Dzieci i młodzież własnymi rękoma zbuduje konstrukcję mostu i naszkicuje plan „domu przyszłości”. Na zajęciach uczestnicy zdobędą wiedzę o podstawowych stylów architektonicznych oraz wspólnie opracują nowoczesne budowle. To świetna zabawa dla wszystkich maluchów, które uwielbiają majsterkować.

W lutym krakowianie poznają zasady bezpieczeństwa w starodawnym i nowoczesnym Krakowie. Organizatorzy przygotowali warsztaty o bezpieczeństwie na drodze, przedstawią plany obronne w fortach i murach oraz omówią specyfikę działalności wykrywacza kłamstw.

Harmonogram na styczeń i luty prezentuje się następująco:

  • 14 stycznia, sobota, godz. 14:00 – zajęcia „Zbudujmy most"
  • 21 stycznia, sobota, godz. 14:00 – zajęcia „Mój dom przyszłości”
  • 28 stycznia, sobota, godz. 14:00 - zajęcia „Poznajemy style architektoniczne”
  • 11 lutego, sobota, godz. 14.00 – zajęcia „Budujemy mury i fort”
  • 18 lutego, sobota, godz. 14.00 – zajęcia „W bezpieczną drogę”
  • 25 lutego, sobota, godz. 14.00 – zajęcia „Jak działa wykrywacz kłamstw”

Ferie zimowe w Krakowie razem z Muzeum Inżynierii i Techniki. Dwa tygodnie z warsztatami

Muzeum Inżynierii i Techniki przy ul. Świętego Wawrzyńca 15, organizuje zajęcia także w tygodniu. W czasie ferii zimowych, od wtorku do piątku w Strefie Kreatywności odbędą się warsztaty przeznaczone dla dzieci od 6. do 12. roku życia połączone ze zwiedzaniem wystawy. Będą trwały od godz. 12:00 do godz. 15:00.

- W ramach zajęć odbędziemy też warsztaty modelarskie, kuchni molekularnej, drukarskie, czy warsztaty Kosmos w słoiku oraz odwiedzimy wystawę czasową – informują pracownicy Muzeum Inżynierii i Techniki.

Na krakowian czeka mnóstwo atrakcji. Plan warsztatów wygląda następująco:

  • Wtorki – 31 stycznia i 7 lutego – „Wymarzony dom”
  • Środy – 1 i 8 lutego – „Mapa okolicy”
  • Czwartki – 2 i 9 lutego – „Miasto przyszłości”
  • Piątki – 3 i 10 lutego – „Wynalazek na plac zabaw”

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10.00-18.00 telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl. Warto się pospieszyć!

QUIZ. W tych wyrażeniach brakuje nazwy rośliny. Zgadniesz o jakie słowo chodzi?

Pytanie 1 z 15
Tytuł książki J. D. Salingera to "Buszujący w..."
Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - Polska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE