Ferie 2022 w Krakowie. Dzieciaki nie będą się nudzić! Co zaplanowano w mieście?

2022-01-14 17:08
lodowisko nck
Autor: Kuba Kusy

Wyjścia do muzeów, warsztaty, spektakle teatralne i zimowe szaleństwo przy największej hali widowiskowej w Polsce. W nadchodzące ferie zimowe, najmłodsi krakowianie nie będą mogli narzekać na nudę.

Miasto po raz kolejny organizuje akcję „Zima w szkole”. W jej ramach w 29 podstawówkach odbędą się zajęcia artystyczne, sportowe czy warsztaty językowe. Bogatą ofertę przygotowały centra kultury. 

Dzieci mają zajęcia warsztatowe, fotograficzne, ceramiczne, z filmu animowanego, z rysowania mandal. Oprócz tego wychodzą dwa razy w tygodniu na wycieczkę. Mamy takie wyjścia do Muzeum Nowej Huty i do Muzeum Witrażu - wylicza Barbara Mendera-Ziemińska z Centrum Młodzieży imienia Henryka Jordana. 

Ferie w Nowohuckiej Centrum Kultury upłyną z kolei pod znakiem Festiwalu Teatrów dla Dzieci.

Przygotowaliśmy aż 18 spektakli i oczywiście najwięcej odbędzie się w sali teatralnej, ale będą też w sali kameralnej, ale będą też spektakle dla nas-najów, czyli najmłodszych dzieci. W specjalnej, nieteatralnej przestrzeni widzowie mieszają się z aktorami - zapowiada Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

Spektaklom towarzyszyć będą również warsztaty. Tradycyjnie przed „Encekiem” w ferie działać będzie lodowisko. 

Krakowski Ogród Zoologiczny zaprasza dzieci na spotkania ze zwierzętami. Edukatorzy zabiorą uczestników na spacer Zimową Ścieżkę Zwiedzania, w programie jest także karmienie zwierząt w Mini-ZOO. Dla miłośników białego szaleństwa swoją ofertę ma Tauron Arena Kraków. Znajdą tam darmową ślizgawkę i górkę do zjeżdżania na pontonach. Najmłodsi mogą skorzystać z atrakcji w podziemiach hali przy ul. Lema. Można tam spróbować swych sił w organizowanych przez Krakowski Klub Curlingowy „Ferii z curlingiem”. 

Szczegółowy wykaz instytucji organizujących zajęcia dla najmłodszych jest dostępny na miejskim portalu „Magiczny Kraków”.

Szaleniec zaczaił się na kuriera. Wbił mu w plecy igłę ze strzykawką!

Czy on będzie dobrym ojcem? Przetestuj swojego partnera

Pytanie 1 z 10
Ostatnio wspomniałaś, że chciałabyś mieć dziecko... Jak zareagował Twój partner?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE