Wisła Kraków

Autor: CyfraSport Wisła Kraków

Ekstraklasa. Czwarte z rzędu zwycięstwo Wisły Kraków. Cracovia blisko fotela lidera

2020-02-17 7:30

Miniony weekend krakowskie kluby piłkarskie zaliczą do udanych. Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:0. Cracovia natomiast pokonała u siebie Lecha Poznań 2:1.

Dla Białej Gwiazdy mecz w Lubinie był szansą na opuszczenie strefy spadkowej. Jednak po pierwszej połowie mieliśmy remis 0:0. Wynik zmienił się dopiero w drugiej części spotkania. Bohaterem meczu został Vukan Savicević, który w 64. minucie wpakował piłkę do siatki. Więcej bramek w Lubinie nie oglądaliśmy. Wisła Kraków wywiozła z Dolnego Śląska trzy punkty i uciekła ze strefy spadkowej. To czwarte z rzędu zwycięstwo Białej Gwiazdy w tym sezonie.

Inaczej wyglądał mecz w Krakowie, gdzie Cracovia podejmowała Lecha Poznań. Jeszcze przed spotkaniem wiadomo było, że Pasy czeka trudne zadanie. Potwierdziło się to w 24. minucie. Krakowianie jako pierwsi stracili gola po strzale Kamila Jóźwiaka i musieli odrabiać straty.

Zaczęło się od samobójczej bramki Lubomira Satka w 47. minucie. Gola na wagę zwycięstwa w 68. minucie zdobył Sergiu Hanca. Rumuński zawodnik wykorzystał rzut karny. W innym meczu Legia Warszawa tylko zremisowała z Rakowem Częstochowa. Dzięki temu Pasy zrównały się w tabeli z Wojskowymi.

W następnej kolejce Wisła Kraków zagra u siebie z Koroną Kielce. Cracovia natomiast wybierze się do Gliwic na mecz z Piastem.