Wisła Kraków

Autor: cyfrasport Wisła Kraków

Ekstraklasa. Cracovia traci kolejne punkty. Wisła Kraków niepokonana od ośmiu kolejek

2020-03-09 7:30

Cracovia przegrała z Górnikiem Zabrze 2:3 w meczu otwierającym 26. kolejkę PKO Ekstraklasy. Nieco lepiej poszło Wiśle Kraków. Biała Gwiazda zremisowała u siebie z Lechem Poznań 1:1 i pozostaje niepokonana od ośmiu kolejek.

Cracovia nie ma najlepszej passy. Swój ostatni mecz Pasy wygrały z Lechem Poznań 2:1, a było to 16 lutego. Kolejne wszystkie spotkania podopieczni Michała Probierza wszystkie przegrywali. Zaczęło się od meczu z Piastem Gliwice (0:1), potem była Legia Warszawa (1:2), następnie Wisła Kraków (0:2) i teraz Górnik Zabrze.

Przez serię porażek Cracovia znacznie oddaliła się mistrzostwa Polski. Pasy w tym momencie w tabeli są na trzecim miejscu. Do będącego oczko wyżej Piasta traci punkt. Do liderującej Legii już dziewięć.

Jeśli nie bierzemy pod uwagę tabeli, to w lepszej sytuacji jest Wisła. Biała Gwiazda swój ostatni mecz przegrała jeszcze w zeszłym roku (6 grudnia) z Górnikiem Zabrze 2:4. Od tamtego moment albo wygrywa swoje spotkania, albo je remisuje.

Tak też był w minioną niedzielę. Wisła gościła przy Reymonta Lecha Poznań. Podopieczni Artura Skowronka prowadzili od szóstej minuty po strzale Vukana Savicevicia, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Christian Gytkjaer. Mecz zakończył się remisem 1:1. Biała Gwiazda w tabeli pozostała na 13. miejscu i traci dwa punkty do Górnika Zabrze.

W następnej kolejce Cracovia zmierzy się u siebie z Jagiellonią Białystok. Wisła natomiast zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice.