Rekin

i

Autor: Ken Bondy/Flickr.com/Zrzut ekranu/X/UNEWS

Wiadomości

Rekin zaatakował turystkę w popularnym kurorcie. Kobieta straciła ramię

2023-09-14 15:34

W Egipcie doszło do kolejnego ataku rekina. Tym razem niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na plaży w miejscowości Dahab. Drapieżnik zaatakował tam kobietę, którą przetransportowano do szpitala. Jak się okazało, w wyniku ugryzienia turystka straciła lewe ramię.

Egipt. Atak rekina na plaży w Dahab

W Egipcie doszło do kolejnego ataku rekina. Przypomnijmy, że w czerwcu w Hurghadzie rekin zaatakował i zabił 24-letniego Rosjanina. To nie pierwszy raz, kiedy w azjatyckiej części Egiptu dochodzi do ataku rekinów na ludzi. Jak czytamy w Międzynarodowym Spisie Ataków Rekinów, w ciągu ostatnich 30 lat odnotowano 28 ataków tych drapieżników na ludzi.

Do kolejnego doszło w czwartek w miejscowości Dahab. Jak podaje „Daily Mail” zaatakowana została turystka pochodząca z Aleksandrii. Plażowicze kąpiący się w morzu mieli nawet pomylić rekina z tuńczykiem, a z informacji podawanych w tej sprawie wynika, że kobieta w wyniku ataku rekina straciła lewe ramię.

Nieprzytomną obywatelkę Egiptu wydobyto z morza i przetransportowano do szpitala. Jak podaje „Daily Mail” jej stan określany jest jako stabilny. Po ataku rekina w Egipcie rozpoczęto poszukiwania drapieżnika przy użyciu harpunów, jednak próby te nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Po ataku władze zdecydowały się na zamknięcie plaży na południowej części Półwyspu Synaj.

Prastara Puszcza Dulowska w Małopolsce. Spotkasz tam nawet łosie!

Fontanna wciąż zachwyca swoim tańcem