Kraków: dziki komis samochodowy w Czyżynach. Handlarz grozi mieszkańcom!

2020-05-18 11:57 KK
Parking z problemami
Autor: Kuba Kusy

Dziki komis samochodowy stanął na jednym z osiedli w Czyżynach. Mieszkańcy skarżą się, że ściągany z zagranicy szrot zajmuje ogólnodostępne miejsca postojowe. A tych na nowych osiedlach i tak jest jak na lekarstwo.

Prawdopodobnie mamy jednego członka osiedla, który uprawia sobie komis. Na naszym parkingu rozstawił samochody i spotyka się z klientami. Nie ma nic złego w tym, jak do kogoś przyjeżdża gość i trzyma auto kilka dni. Natomiast nie w porządku jest, jak ktoś przez dłuższy czas okupuje kilkanaście miejsc i czerpie z tego zyski - mówią. 

Podkreślają, że zwrócenie uwagi handlarzowi nie przyniosło żadnego efektu. 

Kilka osób starało mu się zwrócić uwagę i za każdym razem spotkało się z bardzo agresywnymi wypowiedziami, a nawet groźbami - relacjonują. 

Administracja osiedla przekonuje, że w tej sprawie niewiele może zdziałać, bo miejsca - jak sama nazwa wskazuje - są ogólnodostępne.

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z dzielnicowym. Niestety, jeżeli  pojazd jest zaparkowany zgodnie z przepisami ruchu drogowego i nie stanowi zagrożenia, to mocą prawa nie może być usunięty - stwierdza Sylwia Maj-Serhejczuk, administratorka budynków na osiedlu.

Taką wykładnię skrzętnie wykorzystuje handlarz.

Dopóki można tam parkować legalnie i oficjalnie, będę sobie parkował kiedy będę chciał i co będę chciał. Urząd skarbowy nic mi nie zrobi, policja nic mi nie zrobi, jak chcą mogą sobie dzwonić nawet do papieża. Osobiście mam to głęboko w d... - mówi.

Co więcej, sięga też po groźby pod adresem mieszkańców.

Jeżeli z moimi pojazdami coś się stanie, przypadkiem będą miały poprzebijane opony, albo zostanie wybita szyba, to proszę mi wierzyć: bardziej mściwej "mendy" jak ja i z różnorodnymi bardzo znajomościami, to jeszcze nie poznali. I jeżeli cokolwiek się stanie i będą robić dalej pod górkę, robić problemy, to nic dobrego nikogo nie spotka - zapowiada. 

Dziki komis samochdów w krakowskich Czyżynach? Posłuchaj materiału Kuby Kusego:
Jak wygląda przyjmowanie pierwszych klientek w salonach kosmetycznych