WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Donald Tusk poparł Aleksandra Miszalskiego jako przyszłego prezydenta Krakowa. Padły gorzkie słowa w stronę Łukasza Gibały [GALERIA]

2024-04-03 18:25

Donald Tusk w Krakowie podczas spotkania z wyborcami Koalicji Obywatelskiej oficjalnie poparł Aleksandra Miszalskiego w walce o fotel prezydenta miasta. W trakcie konferencji premier Polski skierował także kilka gorzkich słow w kierunku obecnego lidera sondaży wyborczych, Łukasza Gibały.

Donald Tusk w Krakowie złożył deklaracje ws. tabletki "dzień po" i "babciowego"

W środę, 3 kwietnia Donald Tusk wziął udział w otwartym spotkaniu z wyborcami w Krakowie w Hali Hutnika. Podczas wydarzenia premier zadeklarował, że walka o powszechny dostęp do antykoncepcji awaryjnej nie kończy się wraz z weto prezydenta Andrzeja Dudy. Polityk przyznał, że trwają, które mają zapewnić dostęp do tabletki "dzień po". Ich efekt mamy zobaczyć już w maju. Ponadto Tusk zadeklarował, że trwają prace nad wprowadzeniem "babciowego", czyli miesięcznego świadczenia w wysokości 1500 zł na opiekę nad dzieckiem. Pierwsze pieniądze mają być wypłacane jeszcze w tym roku.

Donald Tusk poparł Aleksandra Miszalskiego jako kandydata na prezydenta Krakowa

Podczas spotkania z wyborcami premier oficjalnie poparł kandydaturę Aleksandra Miszalskiego na prezydenta miasta Krakowa. To już kolejna wielka deklaracja, która wpadła kandydatowi PO w ciągu jednego dnia. Zaledwie dwie godziny wcześniej rektor UEK prof. Stanisław Mazur zapowiedział, że wycofuje się z wyścigu o fotel prezydenta i on oraz jego środowisko oficjalnie przekazują poparcie dla Miszalskiego. Podczas spotkania Donald Tusk skierował także kilka gorzkich słów w kierunku Łukasza Gibały, który obecnie jest liderem sondaży przedwyborczych w Krakowie. Premier przypomniał, że Gibała niegdyś był jego podopiecznym.

— Łukasz Gibała był moim podopiecznym. Kraków nie musi być skazany na kogoś, kto myśli wyłącznie o inwestowaniu w siebie — powiedział Donald Tusk podczas spotkania z wyborcami.

Donald Tusk w Krakowie poparł Aleksandra Miszalskiego jako kandydata na prezydenta miasta:

100 dni rządów Donalda Tuska – politycy oceniają