Tramwaj

i

Autor: Kuba Kusy

Tramwaje i autobusy TYLKO dla zaszczepionych na COVID-19? Jest taki pomysł!

2021-05-25 15:33

Jazda tramwajem i autobusem tylko po zaszczepieniu na COVID-19? Łukasz Wantuch radny prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków proponuje, by miasto wprowadziło zakaz korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby, które nie zdecydowały się na szczepienie. W tej sprawie przygotował już projekt uchwały zmieniający regulamin przewozów.

Korzystanie z komunikacji miejskiej tylko po zaszczepieniu na COVID-19? Jest taki pomysł!

Pomysł radnego to odpowiedź na alarmujące dane resortu zdrowia, z których wynika, że ponad połowa Polaków nie chce się zaszczepić. Radny twierdzi, że jeżeli nie uzyskamy tak zwanej odporności populacyjnej, czekają nas kolejne fale pandemii. Jego zdaniem kampanie promujące szczepienia nie sprawdziły się. Skoro nie marchewka nie działa, czas na kij.

Powstanie loteria Narodowego Programu Szczepień. Na czym będzie polegała?

Dlaczego osoby, które się zaszczepiły mają płacić cenę za głupotę ludzi? Dlaczego mamy zamykać szkoły, restauracje i wszystko inne, bo połowa społeczeństwa wierzy, że  to jest spisek Billa Gates'a albo nawet, że pandemii nie ma - pyta.

Łukasz Wantuch proponuje, by w regulaminie przewozów wprowadzono zakaz korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby niezaszczepione. Utrudniony byłby również proces zakupu biletów. 

Chcesz kupić bilet miesięczny, musisz pokazać świadectwo szczepienia, w przypadku biletu papierowego, musisz pokazać świadectwo szczepienia, jeśli nie, 250 zł opłaty dodatkowej - informuje. 

Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego stwierdza, że uchwała radnego nie ma szans na powodzenie. 

Uchwała byłaby od razu podważona. Skoro szczepienia są dobrowolne, to nie możemy stawiać takiego wymogu dla podróżujących transportem zbiorowym - mówi. 

Mieszkańcy Krakowa na pomyśle radnego Wantucha nie zostawiają suchej nitki.

Do dyskryminacja obywateli i ich decyzji. Coś, czego nie da się zrealizować mija się z celem. Nonsens, absolutnie. Wszyscy mamy prawo do komunikacji miejskiej - mówią. 

Urzędnicy przekonują, że tak restrykcyjne zakazy nie są potrzebne, bo według badań korzystanie z komunikacji zbiorowej wiąże się z minimalnym ryzykiem zakażenia. 

Tramwaje i autobusy tylko dla zaszczepionych? Posłuchaj materiału Kuby Kusego:
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?