Dni otwarte dla dzieci i młodzieży w Punkcie Szczepień Tauron Arena Kraków

2022-01-22 14:15
Dni otwarte dla dzieci i młodzieży w Punkcie Szczepień Tauron Arena Kraków
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Pracownicy nie mieli ani chwili przerwy.

Odrobina strachu, lekkie ukłucie i oddech ulgi rodziców. W Punkcie Szczepień Powszechnych na terenie Tauron Areny Kraków dzieci i młodzież w wieku od 5 do 11 lat są szczepione przed wszystkimi innymi pacjentami. Na tym polegała akcja dni otwartych, mająca zachęcić rodziny z potomstwem w tej właśnie grupie wiekowej do szczepień.

Nawet kilkaset dzieci mogło zostać zaszczepionych w Tauron Arenie Kraków. To efekt trwających w ten weekend dni otwartych w Punkcie Szczepień Powszechnych na terenie wspomnianego budynku przy ulicy Lema. Szczepienia są dostępne dla wszystkich zainteresowanych, ale rodziny z dziećmi i młodzieżą w wieku od 5 do 11 lat są szczepione w pierwszej kolejności.

Na początku niby takie straszne, ale potem jakoś już leci - mówił jeden mały pacjent - było normalnie, lekkie ukłucie i tyle, po sprawie - dodała mała pacjentka - no bałam się i w ogóle. Teraz mnie strasznie boli ramię przez to wszystko. Tego zawsze się boję przy szczepieniach i chyba nigdy nie przestanę się ich bać - mówiła inna dziewczynka.

Szczepienia były wykonywane w godzinach od 8:00 do 20:00 bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Kwalifikację dzieci i młodzieży wykonywał lekarz po wypełnieniu specjalnego kwestionariusza dotyczącego stanu zdrowia dziecka. Wszystkie dawki były dostosowane do tak zwanego wieku pediatrycznego, czyli 10 mikrogramów na dawkę.

Szczepienia na Podkarpaciu. Jest tragicznie źle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE