Skręcone koła przy parkowaniu. Dlaczego to ważne?

i

Autor: pl.freepik.com Skręcone koła przy parkowaniu. Dlaczego to ważne?

Ciekawostki

Dlaczego należy zostawiać skręcone koła przy parkowaniu? To ważne, a rzadko kto to robi

2023-09-08 16:29

Dlaczego powinno zostawiać się skręcone koła przy parkowaniu? Okazuje się, że jest to dużo ważniejsze, niż mogłoby nam się wydawać. Większość kierowców tego jednak nie robi, a co więcej nawet nie ma świadomości, że to właśnie w taki sposób powinno zostawiać koła po opuszczeniu pojazdu. Dlaczego jest to tak istotne? Sprawdźcie!

Zawsze zostawiaj skręcone koła przy parkowaniu. Dlaczego to takie ważne?

Parkowanie równoległe i parkowanie prostopadłe - któż z nas nie ćwiczył tego podczas nauki jazdy? Gdy już jednak stajemy się pełnoprawnymi kierowcami, nierzadko dowiadujemy się o trikach ułatwiających jazdę lub zwiększających bezpieczeństwo, o których nikt wcześniej nam nie powiedział. Tak właśnie jest z pozostawieniem zaparkowanego samochodu na skręconych kołach. Okazuje się, że jest to ważne szczególnie w starszych modelach aut. Są jednak tacy, którzy uważają, że skręcone koła na postoju powodują szybsze zużycie pompy wspomagania i elementów zawieszenia. Ile ludzi, tyle teorii, jednak niepodważalne są zalety tego typu parkowania.

Jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami najnowszego modelu, a nasze auto ma już trochę lat, warto pozostawić je na postoju ze skręconymi kołami. Dlaczego? Gdy hamulec ręczny ulegnie awarii, a samochód pozostawiony jest na choćby małym wzniesieniu, może się swobodnie z niego stoczyć. Skręcone koła zapobiegną tego typu niebezpiecznej sytuacji, która może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierowcy - właściciela pojazdu, ale też dla innych użytkowników ruchu. Eksperci zaznaczają jednak, że ta metoda jest dobrym zabezpieczeniem w przypadku starszych modeli samochodów. W nowszych udoskonalone są mechanizmu zapobiegające stoczeniu się auta nawet w przypadku awarii hamulca ręcznego.

Arkadiusz Tańcula podbija Internet! Kim jest influencer i freakfighter z Wieliczki? [GALERIA]

Piotr Lisek - szybkie strzały
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE