Tauron Arena Kraków

i

Autor: Kuba Kusy

Czy Kraków będzie jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Świata w siatkówce?

2022-04-20 17:13

Po inwazji na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej odebrała Rosji organizację mundialu i przekazała ją Polsce i Słowenii. Do Polskiego Związku Piłki Siatkowej zgłosiły się już pierwsze miasta, które chciałyby gościć sportowców. To między innymi Gdańsk i Katowice.

 Okazuje się, że także Kraków nie wyklucza udziału w tym prestiżowym wydarzeniu. 

Rozpoczęliśmy rozmowy w tej sprawie, z tym, że mamy taką zasadę, że chcielibyśmy, by w Krakowie odbywały się półfinały i finały, nie mierzymy nisko - zapowiada prezydent Jacek Majchrowski. 

Andrzej Lemek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i prezes Małopolskiego Związku Piłki siatkowej twierdzi, że Kraków ma spore szanse.

Kraków ma najładniejszą halę w Polsce, miasto piękne, kibiców mamy wspaniałych, organizacyjnie jesteśmy przygotowani, wszystko w rękach zarządu PZPS. Ja jestem dobrej myśli - zapowiada. 

Mistrzostwa Świata w siatkówce startują 26 sierpnia i potrwają do 11 września. 

WYBUCH W KOPALNI PNIÓWEK

QUIZ - Sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą. Najlepsi zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 15
W terenie zabudowanym, od godz. 23:00 do 5:00 można poruszać się z prędkością...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE