Czy skrzyżowanie w Nowej Hucie będzie w końcu bezpieczne?

2022-06-20 9:54
Skrzyżowanie przy Alei Róż i Rydza Śmigłego
Autor: A.W Skrzyżowanie przy Alei Róż i Rydza Śmigłego

Aż 5 wypadków w ostatnich miesiącach! Na skrzyżowaniu al. Róż i ul. Rydza-Śmigłego rośnie liczba groźnych kolizji.

Najczęstszą przyczyną jest wymuszanie pierwszeństwa przez kierowców wyjeżdżających z ulicy Rydza-Śmigłego na tych, którzy jadą Aleją Róż w kierunku Alei Przyjaźni.

Znak przejścia dla pieszych zasłania znak ustąp pierwszeństwa. Teoretycznie nie powinno być z tym problemu, ponieważ każdy kierowca powinien zbliżając się do każdego skrzyżowania zwolnić i być ostrożnym. Natomiast Rydza-Śmigłego na całej swojej długości jest drogą główną i tylko w tym miejscu, w którym przecina się z Aleją Róż, jest drogą podporządkowaną - mówi Tomasz Kudelski, radny Dzielnicy Nowa Huta.

Ze względu na przejeżdżające tam autobusy urzędnicy nie chcą zamontować sygnalizacji świetlnej, ale mają inny pomysł.

Zaproponowaliśmy w tym naszym rozwiązaniu tak, żeby ukształtować wlot podporządkowany, by kierowcy zwalniali. Chcemy wprowadzić taką wysepkę, która jednocześnie będzie azylem dla pieszych, ale także ukierunkuje kierowców, zmusi ich aby zwolnili i rozejrzeli się wcześniej -wyjaśnia Łukasz Gryga, dyrektor Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Projekt jest już gotowy, trwa szukanie wykonawcy.

Epicki quiz. Czy masz wysoko rozwinięty szósty zmysł?

Pytanie 1 z 10
Czy masz czasem uczucie, że ktoś Cię śledzi?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE