Nauka zdalna

i

Autor: Justyna Świderska To był wyjątkowy i trudny rok szkolny, pełen wyzwań dla uczniów, nauczycieli i rodziców

Część zajęć zdalnie, a część w sposób tradycyjny - uczelnie szykują się na powrót studentów

2020-08-11 22:39

Krakowskie uczelnie przygotowują się do nadchodzącego roku akademickiego. Scenariuszy jest kilka, ale rosnące statystyki zarażeń sugerują, że choć studenci wrócą na zajęcia to nie wrócą jednak na uczelnie.

- Niewielka grupa studentów będzie mogła wziąć udział w zajęciach w murach uczelni, pozostała część studentów będzie te same zajęcia śledzić online w czasie rzeczywistym. Będziemy też prowadzić zajęcia w sposób zdalny - mówi Anna Żmuda-Muszyńska, rzeczniczka Akademii Górniczo-Hutniczej.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dokładne wytyczne na kolejny rok akademicki zaprezentują dopiero w przyszłym tygodniu. Uczelnie zamierzają potraktować to jednak bardziej w formie wskazówek i podejmować niezależne decyzje. Wybór sposobu kształcenia może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

- Wykłady wieloosobowe będą realizowane online, natomiast zajęcia laboratoryjne i konwersatoryjne będą prowadzone tradycyjnie lub zdalnie. Jeśli jednak sytuacja w kraju będzie ulegała pogorszeniu wtedy zmodyfikujemy obecnie przyjęty model kształcenia - mówi Dorota Rojek-Koryzna, rzeczniczka Uniwersytetu Pedagogicznego.

Większość czołowych uczelni w kraju podobnie jak krakowskie ośrodki naukowe zamierza przyszły rok akademicki przeprowadzić w systemie mieszanym.

Budowa memoriału na terenie byłego obozu KL Plaszow. Pod topór trafi prawie 300 drzew. Mówi Maciej Fijak z Akcji Ratunkowej dla Krakowa:
Hala Lipowa w Krakowie otwarta

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?