Raków Częstochowa - Wisła Kraków

Autor: Cyfrasport Raków Częstochowa - Wisła Kraków

Czerwona kartka ustawiła spotkanie - Wisła Kraków przegrała z Rakowem Częstochowa 1:3

2020-06-20 22:05

Wisła Kraków nie oddali się od strefy spadkowej. Biała Gwiazda przegrała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:3. Gospodarze tym samym wzięli rewanż za porażkę na stadionie Wisły sprzed dziesięciu dni. Kluczowym momentem spotkania była czerwona kartka dla zawodnika Białej Gwiazdy pod koniec pierwszej połowy.

Wisła od początku meczu z Rakowem wyglądała dobrze. Biała Gwiazda prowadziła grę i długo rozgrywała swoje akcje, które jednak nie kończyły się groźnymi sytuacjami pod bramką gospodarzy. W 20. minucie Raków otworzył wynik po rzucie rożnym wywalczonym po jednym z kontrataków. Bramkę zdobył Kamil Kościelny.

Biała Gwiazda kontynuowała swoją grę próbując od czasu do czasu uderzyć z dystansu. W końcówce pierwszej połowy sytuacja Wisły się mocno skomplikowała. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwony kartonik zobaczył Nikola Kuveljić.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Rakowa. Dominacja gospodarzy została zamieniona na bramkę w 55. minucie. Gol na 2:0 zdobył David Tijanic. Trener Skowronek dokonał zmian w 60. minucie i gra Wisły od tego momentu zaczęła wyglądać lepiej.

W ofensywie najwięcej zamieszania robił Jakub Błaszczykowski i to po jego podaniu fenomenalną bramkę w 72. minucie zdobył Aleksander Buksa. Nadzieja Wisły na uratowanie choćby punktu nie trwała długo. W 77. minucie Igor Sapała zdobył dla Rakowa trzecią bramkę, którą ustalił wynik spotkania.

Wisła Kraków po 31. kolejce zajmuje ostatnie bezpieczne, 13. miejsce w lidze. Nad strefą spadkową Biała Gwiazda ma pięć punktów przewagi. W kolejnej rundzie spotkań piłkarze z Krakowa zagrają z Wisłą Płock. Spotkanie odbędzie się już we wtorek.

Jakie tajemnice i straszne historie kryją nowohuckie dzielnice? Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego: