Czarny piątek dla krakowskiej komunikacji miejskiej. Co dzieje się na drogach w mieście?

2022-12-09 13:53

Piątek, 9 grudnia na pewno nie jest najspokojniejszym dniem na krakowskich drogach. Do godz. 13:00 w mieście doszło do kilku zderzeń samochodów osobowych z tramwajami. Dodatkowo, dwa pojazdy uległy awarii.

Czarny piątek. Co dzieje się na krakowskich drogach?

W piątek, 9 grudnia już w godzinach porannych Platforma Komunikacyjna Krakowa informowała o zatrzymaniu tramwaju jadącego w kierunku Podgórza. Godzinę później doszło do pierwszego tego dnia wypadku z udziałem pojazdu MPK.

Około godz. 9:00 samochód osobowy zderzył się z tramwajem na ul. Grota-Roweckiego w kierunku Czerwonych Maków. Z powodu kolizji przejazd był zablokowany, a linie 11, 18 i 52 zostały skierowane do Borku Fałęckiego. Na trasie Czerwone Maki – Łagiewniki kursowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Na kolejną kolizję nie trzeba było czekać zbyt długo. Dwie godziny później ponownie doszło do zderzenia samochodu z pojazdem szynowym, tym razem przy ul. Pielęgniarek. Pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami na odcinku Dworzec Towarowy – Krowodrza Górka.

Po południu, około godz. 12:30 doszło do trzeciego tego dnia zderzenia. Tym razem na al. Pokoju, w stronę Nowej Huty samochód osobowy zderzył się z tramwajem. Dodatkowo PKK poinformowała o drugim zatrzymaniu na torach w kierunku Czerwonych Maków.

Po południu, około godz. 12:30 doszło do trzeciego wypadku. Tym razem na al. Pokoju, w stronę Nowej Huty samochód osobowy zderzył się z tramwajem. Dodatkowo PKK poinformowała o drugim zatrzymaniu na torach w kierunku Czerwonych Maków.

Te gwiazdy przyjadą do Polski w 2023 roku

QUIZ PRL: Tak handlowo w PRL-u. Pamiętasz polowanie na produkty?

Pytanie 1 z 10
Hasło, które stało się inspiracją gry planszowej o handlu w PRL to:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE