Cracovia akademia

i

Autor: Cracovia.pl

Sport

Zmiany w strukturach akademii Cracovii. Powrót drugiego zespołu i powołanie nowej drużyny

2024-03-08 15:35

Dla wielu klubów sportowych akademia jest budowaną latami podstawą, stabilizującą rozwój i markę. Właśnie na takie działania chce postawić Cracovia, która poinformowała o odświeżeniu struktur akademii, gdzie powołano drużynę dziewcząt i utworzono nowe działy. Jak będzie funkcjonowało zaplecze „Pasów”?

Cracovia stawia na zmiany. Nowe działy w akademii „Pasów”

W ostatnich tygodniach przy ul. Kałuży w Krakowie widać wyraźne zmiany, które związane są m.in. z osobą nowego prezesa Cracovii Mateusza Dróżdża. Wewnątrz klubu trwa swojego rodzaju rewolucja, która obejmie również funkcjonowanie akademii. W oficjalnym komunikacie „Pasy” poinformowały o usystematyzowaniu struktur sportowego zaplecza. Co się zmieni?

W akademii Cracovii powołano dział metodologii i szkolenia, któremu przewodzić będzie Dawid Kroczek. Zadaniem trenera będzie przede wszystkim prowadzenie drugiego zespołu „Pasów”, powracającego od przyszłego sezonu, a także koordynowanie zespołów U-17 i U-19. Za zespoły U-14 i U-16 odpowiadać będzie Konrad Stańczyk. Z kolei Tomasz Dziadowiec poprowadzi zespoły od U-7 do U-13.

Nowy duet trenerski w osobach Miłosza Lewandowskiego i Michała Serafina zajmie się działem przygotowania motorycznego, odpowiadającym za wspomniany obszar przygotowań w najstarszych drużynach akademii Cracovii. Z kolei nowym koordynatorem projektu Cracovia KIDS został Damian Judka.

Nowym, wyjątkowym projektem naszej Akademii jest z kolei utworzenie drużyny dziewcząt, której opiekunem został trener Mikołaj Kurek – informuje klub.

Cracovia ruszyła również z projektem Klubów Partnerskich, za co odpowiadał będzie trener Bogusław Kuraś.

Pierwsze umowy partnerskie będziemy systematycznie ogłaszać w najbliższej przyszłości – czytamy w komunikacie.

W Małopolsce powstaje nowa atrakcja turystyczna. Trwa odbudowa średniowiecznego zamku

Wieczorny Express cz.I - Czesław Siekierski