Lodowisko

i

Autor: Pixabay Godziny otwarcia lodowisk w Tarnowie w okresie świątecznym

Wiadomości

W Krakowie powstanie drugie pełnowymiarowe lodowisko? Kandydat na prezydenta ma jasny plan

2024-03-09 15:37

Kandydat na prezydenta Krakowa profesor Stanisław Mazur uważa, że w Krakowie powinno powstać drugie pełnowymiarowe lodowisko. Pomysł ten wspiera także kandydat na radnego Adam Grzanka. Profesor Mazur obiecał, że w przypadku wygrania wyborów samorządowych, wybuduje w stolicy Małopolski pełnowymiarowe kryte lodowisko.

Kraków. Profesor Mazur chce wybudować kolejne pełnowymiarowe lodowisko

Profesor Stanisław Mazur uważa, że w Krakowie powinno powstać nowe, pełnowymiarowe lodowisko. Kandydat na prezydenta jest zdania, że odpowiednie tereny, na których mogłoby ono powstać, znajdują się w Nowej Hucie. Profesor Mazur zwraca uwagę na fakt, że aktualne całoroczne lodowisko w Krakowie jest mocno przeciążone, przez co budowa nowego obiektu jest niezbędnym rozwiązaniem.

Jedyne pełnowymiarowe i całoroczne lodowisko w Krakowie jest przeciążone. Tafla przy Siedleckiego 7 jest zajęta bez przerwy od 6:30 do późnych godzin nocnych. To nie tylko zawodowi hokeiści, ale przede wszystkim dzieci trenujące sporty łyżwiarskie, lekcje szkolne z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, otwarte ślizgawki, zajęcia AWF, klub curlingowy, drużyny hokejowe. Przy Siedleckiego panuje ścisk - uważa prof. Stanisław Mazur.

Kandydat prezydenta Krakowa z obietnicą dla wyborców

Profesor Stanisław Mazur podczas briefingu prasowego dodał także, że w Krakowie w ostatnim czasie powstało wiele obiektów sportowych, jednak krakowianie w dalszym ciągu nie mają miejsca, w którym mogliby komfortowo uprawiać dyscypliny łyżwiarskie, także w formie ślizgawek dla rekreacji.

"Nie potrzebujemy kolejnej hali z wieloma miejscami dla widzów tylko zadaszoną, pełnowymiarową taflę do treningów. Jako prezydent będę dążył, by taki obiekt powstał we wschodniej części miasta. W przeszłości proponowane były lokalizacje przy ulicy Lipskiej, na AWF-ie czy na Hutniku, gdzie kiedyś już działało lodowisko. Osobiście jestem zwolennikiem tego, by taki obiekt powstał właśnie w Nowej Hucie" - tłumaczy prof. Stanisław Mazur.

W Małopolsce powstaje nowa atrakcja turystyczna. Trwa odbudowa średniowiecznego zamku

Debata "Wybory samorządowe. Walka o Kraków". Mocna wymiana zdań i cięte riposty