Cracovia

i

Autor: Cracovia.pl

Sport

Pierwszy wzmocnienie Mateusza Dróżdża. Cracovia ma nowego obrońcę

2024-02-01 15:40

W środę, 31 stycznia Cracovia poinformowała o kolejnym zimowym wzmocnieniu. Do ekipy „Pasów” dołączy 27-letni Albańczyk Eneo Bitri, który jest zarazem pierwszym transferem nowego prezesa klubu Mateusza Dróżdża. Zawodnik dołączy do Cracovii na zasadzie wypożyczenia.

Cracovia z kolejnym transferem. Pierwsze wzmocnienie nowego prezesa

W środę, 31 stycznia Cracovia wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała o kolejnym zimowym wzmocnieniu. Szeregi „Pasów” na zasadzie wypożyczenia zasili 27-letni obrońca z Albanii, Eneo Bitri. Piłkarz urodził się w 1996 roku, a swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w rodzinnym Tomori, skąd w 2018 przeszedł do Partizani Tirana. W sezonie 2021/2022 reprezentował barwy FK Astana (Kazachstan), a w 2023 dołączył do czeskiego Banika Ostrawa.

Kilka miesięcy później obrońca przeniósł się do Oslo, gdzie występował w miejscowej Valerendze.

W obecnych rozgrywkach zagrał 4 mecze w czeskiej Fortuna: Lidze, a także 12 spotkań w norweskiej Elitserien (w których zdobył 1 bramkę) oraz 1 starcie w ramach Pucharu Norwegii. Jest 3-krotnym reprezentantem swojego kraju – informuje Cracovia.

Wypożyczenie Albańczyka to pierwsze wzmocnienie dokonane przez nowego prezesa „Pasów” Mateusza Dróżdża.

Pierwszy mój transfer -  praca całego zespołu, której nie widać na pierwszy rzut oka. Proces negocjacji, zapowiedzi, prezentacja według określonego schematu. Grafika, którą prezentuje sponsor a zawodnik w bluzie z oficjalnego sklepu Cracovii. Krok po kroku, 10 dni do meczu – napisał Dróżdż w serwisie „X”.

Jordanówka odstrasza krakowian. W budżecie brakuje środków na renowację słynnego okrąglaka

Express Biedrzyckiej - KIERWIŃSKI, FLIS - WSTĘP