Cracovia nie obroni Pucharu Polski. „Pasy” przegrały w Oświęcimiu

Autor: Cracovia.pl

2022-12-30 9:38

Comarch Cracovia nie zdobędzie drugiego z rzędu Pucharu Polski w hokeju na lodzie. W czwartek, 29 grudnia „Pasy” przegrały w drugim półfinale z gospodarzami turnieju, Re-Plast Unią Oświęcim 1:4. Spotkanie w Oświęcimiu było ostatnim meczem Cracovii w 2022 roku.

Gospodarze nie pozostawili złudzeń

Już od samego początku półfinału można było odnieść wrażenie, że na lodzie zdecydowanie lepiej prezentowali się hokeiści z Oświęcimia. W 7. minucie wynik meczu otworzył Pavlo Padakin, który zdobył bramkę dla „Biało-niebieskich”. Na minutę przed końcem pierwszej tercji na 2:0 podwyższył Andryi Denyskin.

W pierwszej odsłonie hokeiści Comarch Cracovii oddali zaledwie cztery celne strzały na bramkę rywali. Gospodarze prezentowali się zdecydowanie lepiej, co zaowocowało trafieniem na 3:0 już na początku drugiej tercji. Gola dla Unii zdobył Filipp Pangelov-Yuldashev.

Nadzieję na odwrócenie losów spotkania dał "Pasom" Vojtech Tomi, który zdobył, jak się później okazało, jedyną w tym spotkaniu bramkę dla Cracovii.

Hokeiści Re-Plast Unii nie pozostawili jednak złudzeń, a wynik tuż przed zakończeniem drugiej odsłony ustalił Pavlo Padakin, który zdobył czwartego gola dla gospodarzy.

Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie. W finale Pucharu Polski zmierzą się w piątek, 30 grudnia zespoły Re-Plast Unii Oświęcim i GKS-u Tychy, który pokonał w środę GKS Katowice.

Początek piątkowego meczu finałowego - turnieju PP, który jest rozgrywany w Oświęcimiu - zaplanowano na godz. 20.30.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

1:0 Pawło Padakin - Erik Ahopelto, Aleksandrs Jerofejevs (07:07)

2:0 Andrij Denyskin - Kristaps Jākobsons, Michael Cichy (19:00)

3:0 Filipp Pangiełow-Jułdaszew - Michael Cichy, Teddy Da Costa (23:22, 5/4)

3:1 Vojtěch Tomi - Marek Račuk, Patrik Husák (25:04)

4:1 Pawło Padakin (39:31, 4/4)

Unia: K. Lindskoug - F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons, A. Denyskin, M. Cichy, T. Da Costa - R. Diukow, A. Jerofejevs, P. Padakin, K. Dziubiński, E. Ahopelto - P. Bezuška, P. Noworyta, J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka - K. Paszek, M. Noworyta, K. Dudkiewicz, D. Wanat, A. Prusak.

Cracovia: R. Stojanovič - S. Kinnunen, D. Krejčí, M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki - J. Šaur, J. Gula, P. Wronka, A. Ježek, D. Kapica - P. Husák, R. Graborenko, E. Němec, M. Račuk, V. Tomi - A. Dziurdzia, M. Bdžoch, S. Brynkus, R. Arrak, M. Michalski.

Wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego sygnału

QUIZ. Sobotnia ortografia. Wielkie wyzwanie na koniec roku dla mistrzów ortografii. Osiągniesz 12/15?