Wiadomości

Znamy zwycięzców 21. Cracovia Maratonu. Kto okazał się najlepszy?

2024-04-14 16:08

W niedzielę, 14 kwietnia 5 676 biegaczy wzięło udział w 21. Cracovia Maratonie, czyli największym wiosennym biegu na królewskim dystansie w Polsce. Jak poinformowali organizatorzy, najlepszy wśród mężczyzn okazał się Ezekiel Kipkorir (Kenia), który uzyskał czas 2:13:36. Wśród kobiet zwyciężczynią została Vitalyne Jemaiyo Kibii (Kenia) z czasem 2:39:26.

Cracovia Maraton 2024. Znamy zwycięzców najważniejszego biegu

Cracovia Maraton 2024. Kto wygrał bieg? W niedzielę, 14 kwietnia dokładnie 5 676 biegaczy wzięło udział w 21. Cracovia Maratonie, który pozostaje największym wiosennym biegiem na królewskim dystansie w Polsce. Sportowcy wystartowali z Rynku Głównego, biegnąc trasą „z historią w tle”, która wiodła przez najważniejsze zabytki, a także najbardziej charakterystyczne dla Krakowa obiekty. Kto wygrał Cracovia Maraton 2024? O wynikach Cracovia Maratonu poinformował Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Ezekiel Kipkorir (Kenia), który zanotował czas 2:13:36. Podium zamknęli Shedrack Kiptoo Kimaiyo i Witalij Szafar. W kategorii kobiet zwyciężczynią została Vitalyne Jemaiyo Kibii (Kenia), która królewski dystans 42 km i 195 m pokonała w czasie 2:39:26. Kolejne miejsca zajęły Monika Brzozowska i Beata Michałków.

Quiz wiedzy o Krakowie. Czy rozpoznasz dzielnice miasta po zdjęciach?

W jakiej dzielnicy Krakowa zrobiono to zdjęcie?