Park Fabryczna

i

Autor: ZZM Kraków

Coraz bliżej parku przy ul. Fabrycznej. W połowie miesiąca ruszają prace

2021-11-02 16:25

15.11 rozpoczyna się budowa parku kieszonkowego przy ul. Fabrycznej. Przez lata funkcjonował tam dziki parking. Zieleniec powstanie dzięki konsekwencji mieszkańców, którzy toczyli długą batalie o to, by tego terenu nie przejęli deweloperzy.

O tym, jak wyglądała ich batalia mówi Emilia Ordzieniewicz-Sznitko, jedna z inicjatorek powstania parku. 

Była seria nieudanych zgłoszeń projektów do budżetu obywatelskiego, potem była walka o to, by tego terenu nie sprzedawać, a taki był plan i udało nam się od tego odwieść miejskich urzędników, rok kolejny, czyli 2020 przyniósł wielki sukces, nasz projekt zmiótł wszystkie inne w Budżecie Obywatelskim - relacjonuje. 

O tym, co znajdzie się w kolejnym ogrodzie krakowian mówi Katarzyna Opałka z Zarządu Zieleni Miejskiej. 

altana z zielonym dachem, pod którą będzie na mieszkańców czekać stół piknikowo-warsztatowy. Pojawi się ogród deszczowy, w którym będziemy informować mieszkańców, czym jest ogród deszczowy, jakie rosną w nim rośliny i dlaczego warto tworzyć takie ogrody na działkach miejskich i prywatnych - wylicza. 

Park będzie gotowy najprawdopodobniej w wakacje 2022 roku. Mieszkańcy postulują, by w przyszłości został powiększony o tereny, którymi obecnie zarządza PKP. 

Co kupić dziecku, które wszystko ma?

QUIZ. Rozpoznasz celebrytę po krótkim opisie? Połowa punktów to już sukces

Pytanie 1 z 10
Słynie ze swojego ciętego języka i kilku głośnych rozwodów. Ostatnio bardzo mocno zaangażowała się w produkcję filmu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE