Cracovia otwarcie centrum treningowego

i

Autor: Łukasz Miłoszewski

Centrum Treningowe Cracovii - nowoczesny obiekt na europejskim poziomie

2021-06-14 8:56

Centrum Treningowe Cracovii zostało oficjalnie otwarte. Piłkarze w podkrakowskiej Rącznej trenują już od początku roku, ale władze klubu czekały z inauguracją obiektu na ustanie pandemii. Do dyspozycji zawodników jest między innymi pięć pełnowymiarowych boisk, hala oraz siłownia.

- Jeśli popatrzymy na infrastrukturę jaką tutaj mamy, to jeżeli chodzi o treningi to naprawdę jest to na europejskim poziomie i mamy na miejscu wszystko, co potrzeba - mówi Michał Probierz, trener Cracovii. 

Raport z Sopotu. Odlot piłkarzy do Rosji

Ośrodek poświęcił kardynał Stanisław Dziwisz, który podczas oficjalnego otwarcia przypomniał, że Jan Paweł II zawsze interesował się losami Cracovii, a szczególnym momentem była wizyta przedstawicieli klubu w Watykanie.

- Nie mając dostępu do przekazów z Polski pytał pielgrzymów jak idzie jego Cracovii, także ten klub był zawsze obecny w życiu Jana Pawła II. Powtórzę słowa, które Ojciec Święty powiedział podczas tego spotkania: Cracovia Pany - mówi kardynał Stanisław Dziwisz.

Inwestycja powstawała od 2019 roku, jej koszt wyniósł około 40 milionów złotych, z czego większość została pokryta z budżetu klubu.

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest: