Cena karpia po Świętach szokuje. Klienci rozczarowani? Po ile kilogram karpia?

2022-12-30 13:49
Cena karpia po Świętach szokuje. Klienci rozczarowani? Po ile kilogram karpia?
Autor: Flickr.com

Karp to jeden z tych produktów, który bez wątpienia jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. W 2022 roku za kilogram ryby trzeba było zapłacić od 25/30 złotych, do nawet 70 złotych. Czy po świętach karp jest tańszy? Jak zmieniały się jego ceny?

Ceny karpia w Krakowie. Jak zmieniała się jego cena?

Cena karpia zmieniała się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu miesięcy. W 2021 roku w okresie okołoświątecznym za kilogram ryby trzeba było zapłacić od około 20 złotych. W 2022 roku cena karpia wynosiła już od 25/30 do nawet 70 złotych za kilogram. Jeszcze droższe były ryby sprzedawane już po wyfiletowaniu. Trzeba było za nie zapłacić nawet około 100 złotych.

Oczywiście cena różniła się w zależności od miejsca zakupu, rodzaju hodowli czy odmiany ryby. Warto zaznaczyć, że na rosnącą cenę karpia składa się wiele czynników. Hodowcy narzekali m.in. na rosnące koszta wyhodowania ryb. Mowa tu m.in. o większych płatnościach za paszę, zboże, energię elektryczną czy transport.

Cena karpia 2022. Czy po świętach jest taniej?

Karpie w okresie okołoświątecznym sprzedawane były w największych marketach, mniejszych sklepach spożywczych, prywatnych hodowlach czy w internecie. W niektórych sklepach wielkopowierzchniowych za kilogram karpia trzeba było zapłacić nawet 70 złotych. Ceny w hodowlach wahały się od 25 do około 35 złotych za kilogram. Jak jest po świętach?

Okazuje się, że cena karpia po Świętach Bożego Narodzenia zdecydowanie zmalała. W podkrakowskich miejscowościach, gdzie prowadzone są hodowle rybę można kupić nawet o 50 procent taniej. Ceny wahają się od około 12 do 30 złotych. Warto dodać, że zdecydowanie przeważają tańsze oferty, co nie jest wyjątkiem także w największych marketach.

Do cen karpia odniósł się w mediach społecznościowych polityk Adam Szejnfeld.

Wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego sygnału

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE