Upał, a potem gwałtowne burze z gradem. Ostrzeżenia IMGW najwyższego stopnia!

2022-07-22 8:46
burze w Polsce
Autor: pexels/screen IMGW

Od kilku dni mamy w Polsce ekstremalne temperatury. Jednak przez nas kraj już przetacza się gwałtowny front, niosący burze z gradem, deszcz oraz porywisty wiatr. IMGW wydało ostrzeżenia dla praktycznie całej Polski.

Upały w Polsce

Upały w Polsce dają w kość. Od kilku dni mamy w naszym kraju bardzo wysokie temperatury. W czwartek na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce odnotowano 37 stopni Celsjusza. W piątek, 22.07. nadal będzie gorąco. IMGW wydało ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia przed upałami dla przeważającej części kraju. Alerty obowiązują do soboty, 23.07. do godz. 20.00.

Burze w Polsce 22.07.2022

Jednak upały to niejedyna rzecz, na którą musimy uważać. Przez Polskę już przetacza się gwałtowny front. Jest bardzo niebezpieczny. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla Małopolski oraz wybrzeża.

Podobna pogoda czeka nas w sobotę, 23.07. Nadal będzie bardzo ciepło - najbardziej na południu oraz w centralnej części kraju. Jednak w całej Polsce możemy spodziewać się opadów deszczu oraz burz. Tym towarzyszyć mogą także opady gradu oraz porywisty wiatr do 90 km/h.

W niedzielę pogoda powinna się poprawić. Temperatura spadnie - maksymalnie do 27 st. C. na południowym zachodzie Polski. Opady deszczu mogą wystąpić w paśmie - Górnego Śląska, Małopolski oraz na wschodzie kraju.

Tłumy turystów nad Morskim Okiem

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie skończył 67 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE