Bukowina Tatrzańska: siedmiolatka wypadła z krzesełka kolejki linowej. Znane są wstępne przyczyny wypadku

2023-01-14 18:58
wyciąg narciarski
Autor: Pixaby

Do wypadku doszło 14 stycznia na stacji narciarskiej Rusin-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Kilkuletnia dziewczynka wypadła z wyciągu krzesełkowego. Jak przekazuje zakopiańska policja, upadek z wysokości nie spowodował poważniejszych obrażeń u dziecka. Siedmiolatka została jednak przewieziona do szpitala, w celu wykonania dokładniejszych badań. Znane są wstępne przyczyny wypadku.

Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Z krzesełka wyciągu wypadło dziecko

Do wypadku doszło w Bukowinie Tatrzańskiej na stacji narciarskiej Rusiń-Ski, 14 stycznia przed południem. Siedmioletnia dziewczynka wyślizgnęła się z krzesełka wyciągu, kiedy kolejka znajdowała się kilka metrów nad ziemią. 

Dzisiaj przed południem na jednym z wyciągów narciarskich na terenie gminy Bukowina Tatrzańska 7-letnia dziewczynka wypadła z krzesełka wyciągu. Na szczęście upadek z wysokości nie spowodował poważniejszych obrażeń u dziecka, niemniej zapadła decyzja, aby przeprowadzić bardziej szczegółowe badania w krakowskim szpitalu dziecięcym w Prokocimiu. Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy, ustalając okoliczności zdarzenia - przekazuje policja w Zakopanem.

Jak przekazują służby, wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobnie element zabezpieczający nie został poprawnie zamknięty, a dziecko pozostające pod opieką instruktorki - zsunęło się nieszczęśliwie z kanapy. Wszelkie okoliczności wypadku będą wyjaśniane w ramach dalszych czynności policyjnych, a zwłaszcza przesłuchań świadków zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność i uwagę podczas korzystania z urządzeń technicznych na stokach narciarskich.

Kierowca BMW uciekał przed policją. Pościg krakowskich służb
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE