remont

i

Autor: https://pixabay.com

Budowa KST: kolejne utrudnienia na ul. Bociana. Do kiedy potrwają?

2021-01-07 8:26

Budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej nie zwalnia. Z tego powodu mieszkańców północnej części Krakowa czekają kolejne utrudnienia. Tym razem chodzi o ul. Bociana. Więcej dowiecie się w naszym materiale.

Budowa KST: kolejne utrudnienia na ul. Bociana. Do kiedy potrwają?

W związku z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej od poniedziałku, 11 stycznia możemy spodziewać się utrudnień w ruchu na ul. Bociana na odcinku od numeru 16 do 30.

Krakowskie morsy

Najpierw rozpocznie się przebudowa uzbrojenia podziemnego - w pierwszej kolejności wykonana zostanie przebudowa sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Bociana 26, następnie wykonywane będą kolejne prace w kierunku wschodnim ulicy do numeru 16. Do czerwca br. przebudowane zostaną sieci ciepłownicze, gazowe, wodne, teletechniczne i energetyczne - czytamy w komunikacie miasta.

W początkowej fazie robót – od 11 stycznia - utrudnienia będą miały charakter punktowych zawężeń jezdni do jednego pasa ruchu. W późniejszym etapie planuje się naprzemienne, czasowe wyłączenie chodników z ruchu pieszego oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, co nastąpi w lipcu br. Pozostanie zachowany kierunek wschód – zachód (od al. 29 listopada do ul. Siewnej).

W kolejnym etapie rozpoczną się roboty drogowe i torowe. Całość prac na tym odcinku zostanie zakończona około połowy przyszłego roku.

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż:
Posłuchaj o symptomach nadciśnienia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE