Budowa KST do Górki Narodowej: szykują się spore zmiany na Pachońskiego. To jeszcze nie wszystko!

2021-03-22 13:23
roboty
Autor: Pixaby

Budowa Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej nie zwalnia. Od soboty, 27 marca szykują się kolejne zmiany w północnej części Krakowa. Dotyczyć będą ul. Pachońskiego. Następnie zmiany obejmą również ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Jak podaje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie, od soboty 27 marca rozpoczną się prace drogowe, które będą polegać na rozbiórce południowej jezdni ul. Pachońskiego. Do tej pory wykonano roboty, polegające na przebudowie uzbrojenia podziemnego. Wykonano m.in. nowy kolektor kanalizacji deszczowej.

Raport z anteny 22.03, godz.10

W związku z kolejnym etapem prac KST do Górki Narodowej będą następujące zmiany w ruchu:

  • ruch jednokierunkowy w ul. Pachońskiego na odcinku od Zielińskiej do Pachońskiego 8 (sklep Biedronka) w kierunku ul. Wyki
  • ruch jednokierunkowy ul. Jasną w kierunku ul. Piaszczystej
  • ruch pieszych na ul. Pachońskiego po północnej stronie jezdni
  • zostaną zachowane dojścia i dojazdy do posesji
  • na poszczególnych odcinkach ulic Pachońskiego, Zielińskiej oraz Jasnej objętych czasową organizacją ruchu, na czas robót, zostanie wyłączona możliwość parkowania.

To jednak nie koniec zmian. Od poniedziałku, 29 marca zamknięty zostanie chodnik po stronie południowej na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. ZIM zapewnia, że dojazdy i dojścia do posesji zostaną zapewnione.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE