Brutalne zabójstwo psa pod Krakowem. Przywiązali go linką do drzewa! Pies konał w męczarniach

2021-03-09 13:13
Brutalne zabójstwo psa pod Krakowem. Przywiązali go linką do drzewa! Pies konał w męczarniach
Autor: Facebook Screen: KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Brutalne zabójstwo psa pod Krakowem. Przywiązali go linką do drzewa! Pies konał w męczarniach

Policja w Krzeszowicach prosi świadków o pomoc w ustaleniu sprawcy, który w lesie w miejscowości Paczółtowice (Małopolskie) przywiązał psa linką alpinistyczną do drzewa. Zwierzę konało kilka dni w męczarniach.

O sprawie poinformowało Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (KTOZ), do którego policja również zwróciła się z prośbą o pomoc w znalezieniu sprawcy.

Zwłoki psa – teriera walijskiego, bez czipa – odnalazł w niedzielę (7 marca) mieszkaniec

Prowadzimy postępowanie. Możemy mówić o szczególnym okrucieństwie. Właściciela zwierzęcia ustaliliśmy – wiemy, że poszukiwał swojego psa od 12 stycznia, dał też ogłoszenie w tej sprawie – powiedziała we wtorek oficer prasowy Komendy Policji Powiatowej w Krakowie Justyna Fil.

Natalia Gryglewska - nowa Miss Polonia przeszczęśliwa po zwycięstwie! [WYWIAD]

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, zgon zwierzęcia nastąpił prawdopodobnie w okolicach środy (3 marca), a sprawca przywiązał je do drzewa w poprzedni weekend.

Sprawca tego brutalnego czynu – jak podało KTOZ – dołożył wszelkich starań, aby pies się nie uwolnił. Linka alpinistyczna związana była w sposób uniemożliwiający przegryzienie, dodatkowo obroża zabezpieczona trytytkami, aby się przypadkowo nie otworzyła). Długość linki od drzewa to ok. 25 cm. "Pies umierał w męczarniach" – zaznaczyło KTOZ.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje w sprawie, kojarzy psa, mógł coś zauważyć, proszony jest o kontakt. Sprawę prowadzi Referat Kryminalny KP Krzeszowice, informacje można przekazywać dzwoniąc pod nr tel. 47 83 45 116 lub 47 83 45 121.

Za zabójstwo zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE