Policja

i

Autor: Pixabay/Małopolska policja

Na sygnale

Bójka z użyciem noża na stacji benzynowej pod Krakowem. Jedna osoba została ranna

2023-08-10 18:26

Trzech Gruzinów uczestniczyło w bójce z użyciem noża na jednej ze stacji benzynowych w powiecie krakowskim. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję. Jak przekazuje policja – podczas awantury jeden z nich odniósł niegroźne obrażenia.

Małopolskie. Bójka na stacji benzynowej z udziałem trzech Gruzinów

Jak wyjaśnił mł. asp. Bartosz Izdebski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, do bójki pomiędzy trzema mężczyznami doszło we wtorek, 8 sierpnia w godzinach porannych. W trakcie zdarzenia, według relacji zgłaszających, uczestnicy mieli używać noża, a jeden z nich został ranny.

We wskazane miejsce natychmiast został wysłany patrol policyjny oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego, która udzieliła pomocy medycznej rannemu mężczyźnie. 29-letni, jak się okazało obywatel Gruzji, został przetransportowany do szpitala. Doznał jedynie powierzchownych obrażeń" - relacjonował policjant.

Pozostali uczestniczy zajścia uciekli przed przyjazdem służb – jeden samochodem, a drugi pieszo. Śledczy ustalili, że oni także byli obywatelami Gruzji.

W efekcie policyjnych poszukiwań szybko zostali zatrzymani pozostali uczestnicy bójki w wieku: 28 i 35 lat. Zatrzymany został także 29-latek, który odniósł obrażenia. Najmłodszemu z obcokrajowców postawiono zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża, co zagrożone jest karą więzienia do ośmiu lat. Pozostałym dwóm zarzucono udział w bójce, za co grozi do trzech lat więzienia. Wszyscy uczestnicy zajścia przyznali się do przedstawionych zarzutów i złożyli wyjaśnienia.

Górale narzekają na zachowanie turystów w Tatrach. Lista zarzutów jest długa

Góra Chełm. Tajemnicze miejsce na Podkarpaciu