Bohaterskie zachowanie kierowców MPK w Krakowie. Uratowali życie mężczyzny

2022-12-28 12:51
Bohaterskie zachowanie kierowców MPK w Krakowie. Ratowali życie mężczyzny
Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie może być dumne ze swoich kierowców. Dwoje z nich udzieliło pierwszej pomocy mężczyźnie na Podgórzu Duchackim. Pracownicy MPK kontynuowali resuscytację do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Co wydarzyło się w Krakowie?

Do zdarzenia doszło w czwartek, 22 grudnia po godz. 8:00. Pani Dorota, która kierowała tego dnia autobusem linii nr 164 rozpoczęła udzielanie pierwszej pomocy mężczyźnie, który leżał na chodniku w rejonie ul. Karpińskiego.

Kiedy zauważyła nadjeżdżający autobus MPK, poprosiła innego kierowcę o pomoc. Pan Andrzej natychmiast zatrzymał pojazd i dołączył do kobiety, która ratowała życie mężczyzny. Na zmianą prowadzili resuscytację do momentu, aż na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe.

- My za takie zachowania zawsze nagradzamy naszych pracowników. To jest zawsze nagroda finansowa i taką też planujemy. Każdego roku organizujemy spotkanie z pracownikami, a tam wręczamy im listy gratulacyjne i wspomniane nagrody finansowe – poinformował rzecznik prasowy MPK w Krakowie, Marek Gancarczyk.

Tuż po swoim bohaterskim wyczynie kierowcy MPK wrócili do swoich autobusów i kontynuowali pracę.

Historią kierowców w mediach społecznościowych podzieliło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

Największa ruchoma szopka bożonarodzeniowa w kościele oo. Bernardynów pod wezwaniem św. Bernardyna ze Sieny w Krakowie

Sylwester 2022/2023 - jak powinieneś go spędzić? Rozwiąż QUIZ i sprawdź!

Pytanie 1 z 8
Kim chcesz zostać w przyszłości?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE