Bez maseczki nie wejdziesz do sklepu? Ministerstwo Zdrowia apeluje do właścicieli lokalów

2020-06-22 14:40
Bez maseczki nie wejdziesz do sklepu? Ministerstwo Zdrowia apeluje do właścicieli lokalów
Autor: Pixaby Bez maseczki nie wejdziesz do sklepu? Ministerstwo Zdrowia apeluje do właścicieli lokalów

Ministerstwo Zdrowia zwraca się do właścicieli sklepów, by ci nie wpuszczali klientów, którzy nie mają na sobie maseczek. Przypomnijmy, że zakrywanie ust i nosa nadal obowiązuje, w przestrzeni zamkniętej.

Czy już zapomnieliśmy o koronawirusie? W Polsce wciąż notuje się wysoką liczbę nowych zakażeń. W poniedziałek, 22 czerwca było ich 296. Ponownie najwięcej na Śląsku - aż 130 przypadków. Zmarły też kolejne trzy osoby.

Pomimo tego w komunikacji miejskiej czy w sklepach coraz częściej widuje się osoby, które zapominają bądź celowo nie zasłaniają ust i nosa. Przypomnijmy, że bardzo dużo osób przechodzi koronawirusa bezobjawowo, ale nie zakrywając twarz, przenosimy chorobę na innych.

Na poniedziałkowej konferencji rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz zaapelował do właścicieli sklepów. Zasugerował, by nie wpuszczali oni na teren obiektu osób, które nie używają maseczek.

Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje. Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu - obowiązuje nas maseczka - powiedział Andrusiewicz.

Wybory prezydenckie: prezentacja kandydatów

Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest to nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby - dodał rzecznik resortu zdrowia.

Andrusiewicz zaznaczył również, że podobna sytuacja ma miejsce podczas wieców. Podczas spotkań z kandydatami na prezydenta Polski wiele osób również nie zasłania twarzy. Egzekwowanie tego spoczywa jednak na barkach służb porządkowych.

Protest osób LGBT w Krakowie: "Andrzej Duda to obłuda"
Posłuchaj, co kryje w sobie czarna rzepa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE