Będą kary dla Meksyku. FIFA reaguje na obraźliwe przyśpiewki w meczu z Polską

2022-11-24 8:19
Będą kary dla Meksyku. FIFA wszczęła postępowanie ws. kibiców
Autor: PAP/EPA/Noushad Thekkayil Będą kary dla Meksyku. FIFA wszczęła postępowanie ws. kibiców

Meksykański Związek Piłki Nożnej może mieć kłopoty. FIFA wszczęła postępowanie przeciwko federacji za obraźliwe przyśpiewki kibiców w trakcie meczu z Polską, który odbył się we wtorek, 22 listopada, podczas Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Dlaczego FIFA chce ukarać Meksyk?

Chodzi o zachowanie kibiców reprezentacji Meksyku, którzy mieli wykonywać obraźliwe przyśpiewki po niewykorzystanym przez Roberta Lewandowskiego rzucie karnym w 58. minucie meczu. FIFA nie doprecyzowała jednak, o jakie przyśpiewki chodzi, możemy domyślać się, że część z nich była obelgami.

"Komitet dyscyplinarny FIFA wszczął postępowanie przeciwko Meksykańskiej Federacji Piłki Nożnej za przyśpiewki meksykańskich kibiców podczas meczu Meksyk - Polska rozegranego w ramach mistrzostw świata 22 listopada" - napisano w oświadczeniu FIFA.

Jak podaje „The Athletic”, meksykańska federacja była karana dwanaście razy podczas eliminacji do poprzedniego mundialu. Wtedy, z powodu przyśpiewek kibiców Meksykanie otrzymali dwa ostrzeżenia i dziesięciokrotnie karę grzywny.

To nie koniec kar, które zamierza wymierzyć federacja, bo FIFA wszczęła też postępowanie dyscyplinarne przeciwko Ekwadorowi, również ze względu na postępowanie kibiców. Mieli oni skandować homofobiczne hasła podczas meczu otwarcia mistrzostw świata z Katarem, co miało miejsce w niedzielę, 20 listopada.

Gwiazdy mundialu. Tragiczny los piłkarzy. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE