Bardzo trudne warunki w Tatrach. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego

2021-01-15 11:50
Morskie Oko
Autor: Pixaby

Zima w Małopolsce nie zwalnia. W Tatrach panują bardzo ciężkie warunki. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. TOPR ostrzega przed wędrówkami w góry.

Trudne warunki w Tatrach. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego

Od kilku dni w Małopolsce intensywnie pada śnieg. Na Podhalu i Tatrach przybyło kilkadziesiąt centymetrów białego puchu. Synoptycy przewidują, że taka sytuacja utrzyma się jeszcze w najbliższych godzinach.

W Tatrach obowiązuje też drugi stopień zagrożenia lawinowego. TOPR apeluje o ostrożność. W sobotę, 16 stycznia planowane jest podwyższenie zagrożenia do trzeciego stopnia.

Pokrywa śnieżna jest na ogół związana dobrze, ale na niektórych stromych stokach jest związana umiarkowanie. Wyzwolenie lawiny jest możliwe przeważnie przy dużym obciążeniu dodatkowym, szczególnie na stromych stokach wskazanych w komunikacie lawinowym. Samoistne zejście bardzo dużych lawin jest mało prawdopodobne - czytamy w komunikacie.

Kraków upamiętnił Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w drugą rocznicę jego śmierci

Utrudnienia na Zakopiance. Wszystko przez opady śniegu

Ciężkie warunki panują również na Zakopiance. Na trasie cały czas leży śnieg - wszystko przez opady śniegu. W piątek rano tworzyły się tam ogromne korki. Niektóre samochody miały problemy z wyjazdem na wzniesienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE