Balony przejmują Kraków! Koniecznie spójrzcie dzisiaj w niebo!

2020-05-22 11:33 NM
Balony przejmują Kraków! Koniecznie spójrzcie dzisiaj w niebo
Autor: Pixaby Balony przejmują Kraków! Koniecznie spójrzcie dzisiaj w niebo

Na krakowskim niebie już dziś (22 maja) pojawią się kolorowe balony. Wszystko w ramach akcji "Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków". Ma ona zachęcić mieszkańców do korzystania z uroków Krakowa.

Wyjątkowy pokaz czeka krakowian w piątek, 22 maja. Niebo nad stolicą Małopolski przez chwilę nabierze nowych barw dzięki kolorowym balonom. Wszystko to w ramach akcji "Bądź turysto w swoim mieście". Ma ona m.in. zachęcić turystów do odkrywania Krakowa na nowo. Jak uczestnicy akcji, a zaraz pasjonaci baloniarstwa:

Wszyscy jesteśmy z Krakowa – tu pracujemy, tu mieszkamy, tutaj mamy rodziny, to jest nasze miasto, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby miało nas zabraknąć w akcji „Bądź turystą w swoim mieście” – mówi Tomasz Gajewski, jeden z pilotów. – Kiedy tylko usłyszeliśmy o idei, jaka przyświeca całej kampanii, spontanicznie zdecydowaliśmy wziąć w niej udział – dodaje.

Pokaz rozpocznie się o godzinie 19. Wtedy z lotniska Czyżyny-Rakowice wzniosą się balony. Przelecą one w kierunku południowym i południowo-wschodnim, czyli w kierunku Podgórza, Bieżanowa i Prokocimia. Z koszy balonów powiewać będą specjalne flagi, na których znajdziemy hasła akcji „Bądź turystą w swoim mieście”. Kierunek lotu i sam start uzależnione są od warunków atmosferycznych, w tym kierunku i prędkości wiatru.

Posłuchaj, jak zapobiegać omdleniu, i jak udzielić pierwszej pomocy mdlejącemu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Prokurstor Okręgowy w Krakowie o akcie oskarżenia przeciwko 41 osobom związanym ze skawińską spółką Cliff

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.