Bądź widzialny i bezpieczny. Uczniowie ze szkoły przy ul. Tynieckiej rozdawali odblaski

2022-11-10 0:02
Akcja Widzialni-Niewidzialni-Odblaskowa Tyniecka
Autor: Aleksandra Wasilewska Akcja "Widzialni-Niewidzialni-Odblaskowa Tyniecka"

We wtorek niewidome i niedowidzące dzieci ze szkoły przy ul. Tynieckiej rozdawały krakowianom odblaski. Podczas spaceru do centrum miasta uczniowie przypominali mieszkańcom, że wśród pieszych uczestników ruchu drogowego są osoby z różnymi niepełnosprawnościami, w tym z dysfunkcją wzroku.

To kolejna jesień, w którą podopieczni Zespołu Szkół i Placówek „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” przy ul. Tynieckiej przypominali o tym, jak ważne jest bycie widocznym w ruchu drogowym. Uczniowie zwracali uwagę, że szczególnie niebezpiecznie jest na słabo oświetlonych drogach i przejściach dla pieszych. Noszenie odblasków może uchronić przed wypadkiem. Wystarczy nawet niewielki odblask przypięty do rękawa lub plecaka.

Wiadomo, że nie sprawimy nagle, że nie będzie żadnych wypadków, ale możemy uchronić się przed nimi i sprawić tak, aby kierowcy widzieli nas - mówią uczniowie.

Nie bez przyczyny uczniowie tej szkoły zainicjowali taką akcję.

To są ambasadorzy, którzy doskonale znają temat. To oni słabo widzą w ciemnościach i wiedzą jak ważne jest dla ludzi, to aby byli widoczni - nie tylko dla siebie, ale także aby kierowcy widzieli ich - mówi Marcin Dębski, dyrektor Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących.

To już 3. edycja akcji "Widzialni-niewidzialni-Odblaskowa Tyniecka". Nie bez powodu wydarzenie odbywa się jesienią. Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla pieszych i kierowców ze względu na wcześniej zapadający zmrok oraz śliską nawierzchnię.

QUIZ. To oni błyszczeli w Sopocie i Opolu! Rozpoznasz gwiazdy lat 70. i 80. po tekstach ich piosenek?

Pytanie 1 z 15
"To była Izolda smutniejsza od łez, niebieska jak ziemi tło" - tak zaczyna się utwór śpiewany przez:
Ćwiczenia wojskowe Zabytek 2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE