B-girls i B-boys zawitają do Krakowa! Rusza Red Bull BC One Camp!

2022-05-12 18:34

B-girls i B-boys z całej Polski przyjadą do Krakowa! W najbliższy piątek (13 maja) rozpocznie się Red Bull BC One Camp. Nowohucki Teatr Łaźnia Nowa wypełni się muzyką, warsztatami i wspólną rywalizacją. Konkurs wyłoni najlepszą b-girl i najlepszego b-boya. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w światowym finale Red Bull BC One w Nowym Jorku.

Od piątku przez trzy dni w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie będą odbywać się konkursowe bitwy taneczne oraz warsztaty. Podczas pierwszego dnia Red Bull BC One Camp odbędzie się Cypher, którego zwycięzcy: najlepsza b-girl i b-boy otrzymają dzikie karty do Red Bull BC One Cypher Poland, co zwolni ich z konieczności udziału w eliminacjach. Będą także walki pokazowe. Zwycięzcy pojadą w listopadzie do Nowego Jorku, aby reprezentować Polskę podczas Last Chance Cypher. Zawalczą także o miejsce w tegorocznym światowym finale Red Bull BC One.

- Jest rozstawiona najlepsza ósemka tancerzy. Możemy dołączyć z kwalifikacji ośmiu tancerzy. Cztery najlepsze dziewczyny też dołączą do tych rozstawionych i będą rywalizować na zasadzie bitwy tanecznej. Przegrany odpada, zwycięzca przechodzi do kolejnego etapu i tak do finału - tłumaczy b-boy Thomaz. 

Podczas bitew tancerze zaprezentują swoje umiejętności w różnych stylach. Obędą się także warsztaty taneczne. 

- Będzie się działo! Zwłaszcza, że polska scena taneczna jest na bardzo wysokim poziomie. Na tym wydarzeniu nie będzie tylko breaking, ale też hip-hop czy inne style tańca. Całe środowisko taneczne zjedzie do Krakowa i będziemy mieć wielkie święto - podkreśla Marcin, czyli DJ Plash. 

Red Bull BC One Camp potrwa do niedzieli. Bilety na finał oraz bezpłatne wejściówki na poszczególne dni znajdziecie w internecie. Wydarzeniu patronuje Radio Eska.

Nowy plac zabaw przy ul. Grottgera w Krakowie

Znasz te zabytki? Sprawdź, czy wiesz skąd pochodzą [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Największy zamek na świecie pod względem powierzchni znajduje się w: