Autostrada A4 z trzecim pasem. Szykują się spore ułatwienia dla kierowców

i

Autor: GDDKiA

Autostrada A4: umowa na budowę trzeciego pasa do podpisania jeszcze przed Świętami

2020-12-14 16:33

Świetne informacje dla kierowców podróżujących autostradą A4. Jeszcze przed Świętami ma zostać podpisana umowa na budowę dodatkowego pasa obwodnicy stolicy Małopolski. Chodzi o odcinek od węzła Kraków Południe do wiaduktów w ciągu ul. Kąpielowej.

Autostrada A4 z trzecim pasem. Szykują się spore ułatwienie dla kierowców

O tym, że autostrada A4 będzie mieć dodatkowy pa,s informowaliśmy pod koniec listopada. Pracami na odcinku od węzła Kraków Południe do wiaduktów w ciągu ul. Kąpielowej, czyli do miejsca, od którego autostrada ma już trzy pasy, zajmie się Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Wyceniło ono wszystkie prace na kwotę 14 480 790,00 zł.

ESKA XD #012

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i wykonanie dodatkowego pasa ruchu na jezdni autostrady A4 o długości 900 m, od węzła Kraków Południe w kierunku węzła Kraków Łagiewniki, do punktu, w którym już istnieje trzeci pas. Przebudować trzeba też będzie łącznicę z węzła Kraków Południe od strony Zakopanego w kierunku Rzeszowa, wybudować ekrany akustyczne i drogę serwisową, która docelowo będzie drogą gminną (ul. Dzikiej Róży) - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Jak podaje portal Lovekrakow, nie wpłynęły żadne odwołania od wyboru oferty. Przedstawicielka Dyrekcji GDDKiA zaznacza, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia ma zostać podpisana umowa z wykonawcą.

Na budowę 900-metrowego odcinka wykonawca będzie mieć 26 miesięcy. Jeśli nie będzie opóźnień, inwestycja powinna zakończyć się w lutym 2023 roku.

Posłuchaj o treningu Jacobsona. Dowiedz się na czym polega. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE