Aleksander Miszalski

i

Autor: PAP/Łukasz Gągulski Aleksander Miszalski

wybory samorządowe 2024

Aleksander Miszalski nowym prezydentem Krakowa wg exit poll. "Obiecuję, że wszystko, co obiecałem w kampanii, zostanie zrealizowane"

2024-04-22 7:09

W niedzielę, 21 kwietnia tuż po godz. 21.00 poznaliśmy wyniki badania ipsos exit poll dla TVN, Polsatu i TVP. Według nich nowym prezydentem Krakowa został Aleksander Miszalki (51,1 proc. głosów). Tuż po ogłoszeniu wyników poseł dziękował za oddane głosy oraz obiecał realizację tego, co obiecał w kampanii.

Wybory na prezydenta Krakowa 2024. Aleksander Miszalski nieznacznie wygrywa wg badania ipsos exit poll

Poseł PO Aleksander Miszalski (KKW Koalicja Obywatelska) wygrał wybory na prezydenta Krakowa z poparciem 51,1 proc. – według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Zgodnie z badaniem jego kontrkandydat, startujący z własnego komitetu Łukasz Gibała zdobył 48,9 proc. głosów.

Kochani, przyjmuję ten wynik z ogromną wdzięcznością dla wszystkich krakowian i krakowianek, ale też z pokorą, bo to jeszcze jest sondaż, o tym pamiętajmy - zaznaczył Miszalski tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników.

Dziękował jednocześnie mieszkańcom Krakowa, którzy w drugiej turze wyborów oddali na niego głos.

Dziękuję wam nie tylko za głosy. Dziękuję wam za te dwa miesiące ciężkiej kampanii, za te wszystkie rozmowy na ulicach, na placach, na targach, na kleparzach, na przystankach. Za te wszystkie pomysły programowe. Za słowa krytyki. Za wszystko to, że codziennie to wy dawaliście mi tą gigantyczną energię i ten zapał do pracy - powiedział.

Miszalski podziękował też rodzinie oraz wolontariuszom.

Kochani, chciałbym też podziękować mojej rodzinie, mojej żonie, że ze mną wytrzymała przez te ostatnie kilka miesięcy. Dziękuje rodzicom i teściom, wiem, że było ciężko, ale teraz będzie tylko lepiej - powiedział Miszalski. - Dziękuję też wszystkim wolontariuszom, to nasza wspólna robota, to nasz wspólny wynik. Dziękuje też mojemu sztabowi, który był ze mną 24 godziny na dobę, wielkie dzięki, świetna robota - dodał.

Pustki w lokalach wyborczych w Krakowie. Tak głosowali  mieszkańcy miasta