Wielka akcja policji w czwartek. Uwaga kierowcy! Posypią się mandaty!

2022-05-11 15:17
Akcja: Niechronieni uczestnicy ruchu odbędzie się w czwartek 12.05 w całej Polsce
Autor: Małopolska Policja Akcja: "Niechronieni uczestnicy ruchu" odbędzie się w czwartek 12.05 w całej Polsce

Wielka akcja policji na drogach już w czwartek 12.05.2022. Na czym będzie polegać? Nie chodzi o pomiar prędkości! Akcja: "Niechronieni uczestnicy ruchu" odbędzie się w całej Polsce. Na drogach spotkamy zdecydowanie większą liczbę policjantów. Na co będą zwracać uwagę funkcjonariusze?

Akcja: "Niechronieni uczestnicy ruchu" odbędzie się w czwartek 12.05 w całej Polsce

Uwaga kierowcy! W czwartek, 12 maja na drogach może natknąć się na większą niż zazwyczaj liczbę policjantów. To wszystko w ramach akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu". Na co będą zwracać uwagę funkcjonariusze? Nie chodzi tu o nadmiarową prędkość!

Akcja policji w czwartek, 12.05. co sprawdzą policjanci? Funkcjonariusze będą kontrolować zachowanie kierowców pod kątem pieszych, rowerzystów oraz osób poruszających się innymi jednośladami. A to oznacza, że mundurowych możemy spodziewać się w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów czy ścieżek rowerowych. Ale uwaga! Policja przyjrzy się nie tylko kierowcom. Piesi czy rowerzyści również będą "brani pod lupę".

Podczas działań na drogach pojawi się więcej niż zazwyczaj funkcjonariuszy ruchu drogowego. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia pieszych, rowerzystów, użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego, które cieszą się coraz większą popularnością. Do najtragiczniejszych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego dochodzi w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Właśnie w tych miejscach funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowanie kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych, rowerzystów oraz innych niechronionych uczestników ruchu - czytamy w komentarzu policji.

Dodajmy, że od 1 czerwca 2021 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące pierwszeństwa pieszych. Nowy taryfikator przewiduje wysokie kary za wykroczenie względem niechronionych uczestników ruchu - do 1500 zł, a także wobec pieszych - do 2000 zł.

Z policją nie ma żartów, o czym przekonała się pewna słuchaczka ESKI.

Na szczęście tym razem był to tylko Albert i jego WKRĘTARKA :) Posłuchajcie!

Listen to "Zapuszkowana" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE