Akademia Dzieci w Cogiteonie przybliży maluchom polską przyrodę

2022-01-12 15:41
Akademia Dzieci w Cogiteonie przybliży maluchom polską przyrodę
Autor: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon Wizualizacja przyszłek Akademii Dzieci.

W Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon nawet kilkulatki będą mogły zdobywać wiedzę. Umożliwi to Akademia Dzieci, która powstaje z myślą o małych naukowcach w wieku od 3 do 6 lat. Maluchy będą mogły dowiedzieć się czegoś na temat przyrody i ekologii w Polsce. Uczyć się będą przy pomocy zabawy.

Tajemnice polskiej przyrody odkrywane przez zabawę. To oferta Akademii Dzieci powstającej w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon. Chodzi o specjalną wystawę przeznaczoną dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Złoży się na nią w sumie 13 eksponatów związanych z ekologią i polskim środowiskiem naturalnym.

Dzieciaki będą zdobywać wiedzę na zasadzie swoich emocji, ruchu, eksplorowania tej przestrzeni. Druga część Akademii Dzieci to będzie sala edukacyjna, którą będzie można podzielić w sumie na dwie sale, gdzie będą odbywać się różnorodne warsztaty - mówi opiekunka Akademii Magdalena Sala.

Idea utworzenia Akademii to przede wszystkim chęć przekazywania wiedzy jak najszerszej liczbie ludzi bez ograniczeń wiekowych, ale nie tylko.

Całe rodziny będą korzystać z naszych atrakcji. Brakowało nam jednak miejsca dla tych najmłodszych, bo dzieci właśnie pięcio-sześcioletnie mogą nie skorzystać z atrakcji naszej głównej wystawy, więc będą miały swoje miejsce, a pozostała część rodziny będzie mogła w tym czasie korzystać z naszych laboratoriów przeznaczonych siłą rzeczy dla tych starszych osób - mówi dyrektor Cogiteonu Piotr Szymański.

Akademia Dzieci będzie dostępna w dniu kiedy udostępniony zostanie cały Cogiteon, a więc planowo w połowie przyszłego roku.

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie coraz mniej jaskrawe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE