Upały w czerwcu 2023. Kiedy żar poleje się z nieba? IMGW podało termin

i

Autor: pl.freepik.com Upały w czerwcu 2023. Kiedy żar poleje się z nieba? IMGW podało termin

Pogoda

Żar będzie lać się z nieba! Tego dnia temperatura wystrzeli i Polskę opanują afrykańskie upały

2023-06-06 15:48

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał konkretne daty, kiedy nadejdą afrykańskie upały w Polsce! Okazuje się, że już w czerwcu 2023 czeka nas bardzo mocny powiew lata. Żar wprost będzie lać się z nieba. Kiedy dokładnie temperatura wystrzeli? W jakie dni musimy przygotować się na afrykańskie upały w Polsce? Wszystkie szczegóły znajdziecie w naszym materiale.

Afrykańskie upały już czerwcu 2023. Najnowsza prognoza IMGW

IMGW opublikowało aktualizację pogody na czerwiec. Wiele osób planuje urlop właśnie teraz, szczególnie ze względu na długi weekend, który wynika z racji Bożego Ciała, w czwartek, 9 czerwca. Już wcześniej wiadomo było, że czerwiec będzie ciepły i przyjemny, lecz okazuje się, że temperatura poszybuje w górę na tyle, że będzie można można mówić o prawdziwych, afrykańskich upałach. Co więcej, ten czerwiec będzie najcieplejszym czerwcem od lat w przedziale 1991-2020. IMGW podało konkretne dni, w których żar będzie lał się z nieba.

Kiedy dokładnie uderzą mordercze upały?

Szczęśliwcami są ci, którzy zaplanowali urlop w czerwcu. Kto jeszcze może sobie pozwolić na to, aby wziąć parę dni wolnego, by udać się na przykład nad wodę, jak najszybciej powinien to zrobić. IMGW publikując najnowszą prognozę pogody na czerwiec poinformowało, że zdecydowanie najcieplej będzie w ciągu dwóch czerwcowych tygodni, a dokładnie od poniedziałku, 12 do niedzieli, 25 czerwca. Temperatura może dobić do aż 30 stopni Celsjusza, a nieco chłodniej może być tylko na północy kraju.

Pogoda na całe lato 2023. IMGW opublikowało mapy Kiedy najlepiej zaplanować urlop? [ZDJĘCIA]

"Hotel Paradise"- zwycięzcy. Co u nich słychać? Kto jest szczęśliwie zakochany? Jeden z nich doczekał się już potomstwa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE