Afera w przedszkolu. Rodzice zaalarmowali, że dzieciom podano zupę z robakami

2022-10-17 15:29
Przeszkole
Autor: Pixabay Afera w przedszkolu. Rodzice zaalarmowali, że dzieciom podano zupę z robakami

Do skandalicznego zdarzenia doszło w Przedszkolu nr 1 w Limanowej, w województwie małopolskim. Potwierdziła to dyrektorka przedszkola w rozmowie z portalem Sądeczanin.pl. W zupie, którą podano dzieciom pływał niezidentyfikowany owad. Rodzice dzieci, które dostały tę „zupę z wkładką” będą interweniować w tej sprawie u władz samorządowych.

Za jedzenie wydawane dzieciom w limanowskim przedszkolu odpowiada zarządza podlegający miejskiemu samorządowi Limanowski Dom Kultury. Rodzicie dzieci, którym podano zupę uważają, że obiad zaserwowano całej grupie, jednak zarządca przedszkolnej stołówki mówi o „niezidentyfikowanym insekcie” i zapewnia, że spełnia „najwyższe standardy jakościowe”.

- Dzieci zabrały się za jedzenie zupy, w której pływały… robaki – powiedział portalowi Sądeczanin.info jeden z rodziców.

- Opiekunki natychmiast zareagowały i zupa nie trafiła do kolejnych grup, ale  to przerażające  czym się karmi nasze dzieci – dodał kolejny rodzic.

W żywieniu dzieci, obok dostarczania odpowiednich wartości odżywczych, tak potrzebnych w okresie wzrostu, ważne jest bezwzględne zachowanie norm bezpieczeństwa i higieny. Bezpieczeństwo żywności musi być przestrzegane na każdym etapie: zakupu, przechowywania i przygotowywania posiłków.

Wiktoria Gąsiewska zdradza, jak zareagowała, gdy zobaczyła, ile pieniędzy zarobiła do 18. roku życia

QUIZ. Najgorsza śmierć w polskich serialach. To nie tylko Hanka w kartonach. Pamiętasz chociaż 11?

Pytanie 1 z 15
Jak zginęła Hanka Mostowiak w "M jak miłość"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE