8000 miejsc na bezpłatne zajęcia w ferie czeka na uczniów krakowskich szkół

2023-01-25 8:36
Konferencja UMK
Autor: Aleksandra Wasilewska Konferencja UMK

Łyżwy, wspinaczka, warsztaty aktorskie i wycieczki w góry – ofertę bezpłatnych zajęć, które urozmaicą uczniom zimowy wypoczynek i ułatwią integrację dzieci z Ukrainy i Polski, przygotowała Fundacja Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji UMK i przy dofinansowaniu UNICEFu.

W ramach projektu realizowane są działania integrujące oraz aktywizujące dzieci i młodzież z Ukrainy, która przybyła do Krakowa w wyniku wojny oraz wszystkich mieszkańców Krakowa. Dzięki nim poznają one Kraków, nawiązują znajomości. Jednocześnie mogą zdobyć nowe umiejętności sportowe, artystyczne czy manualne. 

To będą łyżwy, wspinaczka, boks, tańce, praca z ciałem, ale też aby osoby, które nie mają czasu i możliwości na rozwijanie swoich pasji artystycznych mogły coś namalować. To będzie m.in. robienie witraży, ale przewidujemy także zajęcia artystyczne, np. warsztaty teatralne - wymienia Maria Wojtacha, dyrektor Fundacji Internationaler Bund Polska.

Aktywności te odbędą się w 17 krakowskich instytucjach kultury, klubach sportowych i organizacjach pozarządowych.

To będą wyjścia, warsztaty, aktywności jednodniowe, bardzo ciekawe, które z punktu widzenia rodzica będą w znacznej mierze finansowane ze środków UNICEFu, a nie rodziców. Myślę, że to ma duże znaczenie zwłaszcza w kryzysie - mówi Anna Domańska, dyrektor Wydziału Edukacji UMK.

Zapisy prowadzone są przez strony internetowe zaangażowanych instytucji i telefonicznie. Pierwsze zajęcia odbędą się już 28 stycznia.

QUIZ: jak dobrze znasz przysłowia? W tych przysłowiach brakuje nazwy rośliny - wiesz jakiej?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś bardzo łatwego. Wstaw nazwę warzywa do przysłowia: Każdy sobie ...... skrobie.
Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Maria Sadowska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE