Prąd

i

Autor: pl.freepik.com

Twoje finanse

Chcesz zapłacić 125 zł mniej za prąd? Do 15 grudnia trzeba dopełnić tylko jednej formalności

2023-12-08 7:29

Jak dostać 125 zł zwrotu za prąd? Tym powinni się zainteresować ci wszyscy, którzy szukają oszczędności po wielu miesiącach rekordowo wysokiej inflacji. Dane Agencji Rynku Energii wskazują co więcej, że mimo „zamrożenia” cen prądu, wzrosły one najmocniej od 30 lat - o 30% i to tylko w pierwszej połowie tego roku. Jest jednak pewien sposób, aby zapłacić o 125,34 zł mniej za rachunek. Trzeba tylko dopełnić jednej formalności do 15 grudnia.

Jak dostać 125 złotych zwrotu za prąd?

Na prądzie szczególnie trudno zaoszczędzić. Największe "pożeracze" energii takie jak lodówka, pralka, zmywarka, piekarnik czy czajnik elektryczny są nieodzowne do codziennego funkcjonowania. Co więcej, właśnie naszedł okres, gdy wcześniej zapada zmrok. Na co dzień potrzebujemy więc zdecydowanie więcej sztucznego światła. W ostatnich miesiącach ceny prądu poszybowały mocno w górę, co szybko odczujemy w naszych portfelach. Z danych Agencji Rynku Energii wynika, że tylko w pierwszej połowie 2023 roku faktycznie naliczane, średnie stawki za prąd w gospodarstwach domowych wzrosły o 30%. Portal wysokienapiecie.pl dodaje co więcej, że to największy roczny wzrost po 1989 roku. W tej sytuacji każde kilkadziesiąt złotych oszczędności jest cenne, dlatego warto wiedzieć, że każdy może uzyskać o 125,34 zł mniejszą kwotę do zapłaty jeszcze za bieżący rok niezależnie od tego, czy danemu gospodarstwu domowemu prąd dostarcza PGE, Tauron czy Energa. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać 125 zł za prąd?

Zwrot za prąd. Jak uzyskać obniżkę 125 zł?

125,34 zł zostanie zaksięgowane automatycznie na poczet bieżących i przyszłych zobowiązań. Aby jednak do tego doszło, do piątku, 15 grudnia 2023 roku należy (na przykładzie PGE):

  • zweryfikować i potwierdzić poprawność swoich danych umownych, które posiada PGE Obrót;
  • wyrazić zgodę na otrzymywanie od nas korespondencji, w tym faktur VAT (PGE eFaktury), za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej;
  • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji o produktach i usługach, które oferuje PGE.

Takie same warunki obniżenia rachunku o 125,34 zł za prąd dla gospodarstw domowych ma także Tauron i Energa.

Najlepsze memy o morsowaniu na rozpoczęcie sezonu! Uśmiech gwarantowany [GALERIA]

Wprowadzili opłatę za wejście do sklepu. W środku świąteczne dzieła sztuki