Kraków policja

i

Autor: Kevin.B, Wikimedia Commons

11 listopada. Jak wypadł długi weekend na krakowskich drogach? Policjanci podsumowali akcję

2022-11-15 9:25

11 listopada, który w tym roku wypadł w piątek, rozpoczął długi weekend. Małopolska policja opublikowała statystyki wypadków oraz liczbę pijanych kierowców, których nie zabrakło pomimo zwiększonej liczby patroli i kontroli drogowych. Czy długi, listopadowy weekend zebrał - jak co roku - tragiczne żniwo? Sprawdźcie w naszym materiale.

11 listopada 2022. Czy było bezpiecznie na drogach?

Wydłużony weekend związany z obchodami Święta Niepodległości w dniach 10 -13 listopada był idealną okazją do odpoczynku dla wielu mieszkańców. W związku z tym, na krakowskich drogach pojawił się większy ruch samochodowy. Policjanci podkreślają fakt, że wzmożony ruch dało się zauważyć głównie na drogach prowadzonych do górskich miejscowości.

- W tym czasie, nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym celem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. W miejscach tworzenia się zatorów podejmowali ręczną regulację ruchem, a także kierowali pojazdy na drogi alternatywne - wyjaśnia małopolska policja.

Oprócz klasycznej pomocy funkcjonariusze reagowali na wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Szczególną uwagę zwracali na przekroczenie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

11 listopada 2022. Ile było wypadków?

Wstępne dane statystyczne zebrane przez funkcjonariuszy małopolskiej policji pokazują, że podczas tegorocznego weekendu listopadowego związanego z celebracją Dnia Niepodległości doszło do 15 wypadków, w których zostało rannych 18 osób.

- Podczas wydłużonego weekendu prowadzone były kontrole trzeźwości, w wyniku których wyeliminowano z ruchu 61 nietrzeźwych kierujących, u których badanie trzeźwości wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie - dodaje małopolska policja.

W porównaniu do 1 listopada, kiedy świętowaliśmy Dzień Wszystkich Świętych, dane wskazują na znaczny spadek niebezpiecznych sytuacji, wypadków drogowych i osób poszkodowanych. Policjanci cały czas apelują o ostrożność i rozważną jazdę.

QUIZ: Jak dobrze znasz nowości disco polo 2022? Poniżej 10 punktów nie nazywaj się ekspertem

Pytanie 1 z 11
Na początek coś prostego: w swojej piosence zespół Playboys odwiedza "Bahamy, morze..."
Uszkodzona fontanna na Placu Axentowicza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE