ŁKS – Wisła Kraków. Mecz na szczycie 1. Ligi

Autor: lkslodz.pl

sport

1. liga piłkarska. Heroiczny bój Wisły w meczu z ŁKS-em. Biała Gwiazda musiała uznać wyższość rywala

2023-05-06 8:10

1. liga piłkarska. Wisła Kraków przegrała 3:2 w piątkowym meczu z ŁKS-em Łódź. Spotkanie od początku dostarczyło kibicom mnóstwo emocji. Obie drużyny walczą o awans do Ekstraklasy.

To był mecz na miarę pojedynku w Ekstraklasie. W piątkowy wieczór stanęły naprzeciwko siebie: ŁKS Łódź oraz Wisła Kraków. Dla obu drużyn to spotkanie było bardzo istotne. Oba zespoły walczą bowiem o awans do Ekstraklasy.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla drużyny z Łodzi. Już w 11. minucie Piotr Januczkowicz dostał idealne podanie od Michała Trąbki. Zawodnik popędził w pole karne Białej Gwiazdy, ograł dwóch piłkarzy Wisły i strzałem po ziemi pokonał Mikołaja Biegańskiego. W Łodzi mieliśmy 1:0.

Na odpowiedź Wisły nie trzeba było długo czekać. W 26. minucie po zamieszaniu w polu karnym - do piłki wyskoczył Aleksander Bobek, ale zderzył się z Maciejem Dąbrowski. Futbolówka wyleciała mu z rąk, co szybko wykorzystał Angel Rodado i posłał piłkę do pustej bramki.

Po kolejnych dziesięciu minutach Wisła wyszła na prowadzenie. Luis Fernandez oddał uderzenie z lewej flanki, piłka minęła trzech obrońców oraz zaskoczonego golkipera ŁKS-u. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Radość piłkarzy Białej Gwiazdy nie trwała jednak długo. W 40. minucie Joseph Colley nadepnął w polu karnym nogę Michała Mokrzyckiego. Daniel Stefański nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go Pirulo i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 2:2.

Po przerwie Wisła nie czarowała już grą tak, jak w pierwszej połowie. W 53. minucie doskonałe zagranie z prawej strony Trąbki przedłużył Michał Mokrzycki, a akcję ostatecznie zamknął Bartosz Szeliga. ŁKS prowadził 3:2.

Biała Gwiazda starała się jeszcze wyrównać wyniki, rzucając wszystkie siły do przodu. Wynik do końca meczu pozostał już bez zmian. ŁKS zapisał na swoim koncie trzy punkty i umocnił się na pozycji lidera 1. ligi. Wisła będzie musiała mocno skupić się na pozostałych spotkaniach, jeśli chce uniknąć baraży w walce o wejście do Ekstraklasy.

ŁKS Łódź - Wisła Kraków 3:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Piotr Janczukowicz (11), 1:1 Angel Rodado (26), 1:2 Luis Fernandez (36), 2:2 Pirulo (41-karny), 3:2 Bartosz Szeliga (53).

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Michał Trąbka. Wisła Kraków: Angel Rodado, James Igbekeme, Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Vullnet Basha.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 14 845